Astronomijos ABC

Pamoka netradicinėje aplinkoje

         Ketvirtos klasės mokiniai lankėsi Klaipėdos laikrodžių muziejuje, kur dalyvavo dviejuose edukaciniuose užsiėmimuose. Pirmojo išmaniosios edukacijos užsiėmimo „Zodiako žvaigždynai“ metu mokiniai, naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais su įdiegta specialia aplikacija, susipažino su žvaigždynais ir Zodiako ženklais. Kiekvienas mokinys pasigamino ir savo zodiako ženklo žvaigždyną, dalyvavo viktorinoje.

         Po to vaikai apžiūrėjo ir vieną didžiausių Europoje laikrodžių ekspoziciją. Čia lankytojai pamatė daugiau nei 1700 originalių bei retų mechaninių laikrodžių ir buvo supažindinti su laiko matavimo prietaisų istorine raida: kalendoriais, senoviniais saulės, vandens, ugnies, smėlio, mechaniniais ir kitais laikrodžiais.

         Antrajame edukaciniame užsiėmime „Astronomijos ABC“ vaikai  aiškinosi astronomijos paslaptis, pakeliavo po Visatos platumas, teoriškai pažino Saulės sistemą, sužinojo apie planetas bei kitus dangaus kūnus. Mokiniai įgytas teorines žinias įtvirtino iš kartono gamindami Saulės sistemos modelį.

         Netradicinę astronomijos pamoką ketvirtokai užbaigė apsilankydami muziejaus kiemelyje esančiame Saulės laikrodžių parke. Klaipėdos laikrodžių muziejuje, daugybės įvairių ir tiksinčių laikrodžių apsuptyje, laikas vaikams praskriejo nepastebimai, tačiau išties naudingai.

 Mokytoja S. Sendrauskienė