Klaidos žinutė

  • Strict warning: Only variables should be passed by reference - eval() (eilutė 2/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Strict warning: Only variables should be passed by reference - eval() (eilutė 2/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Viktorina „Gamtos žinovai 2018“

         Spalio 18 d. grupė mūsų mokyklos mokinių (penktokas Justinas Stončius, šeštokės Paulina Sumaryuk, Faustina Eglynaitė, septintokė Martyna Sumaryuk, aštuntokai Egidija Japertaitė ir Jonas Būbelis) kartu su biologijos mokytoja Veronika Kauliuviene važiavo į Kretingos rajone esančią Kartenos mokyklą – daugiafunkcinį centrą. Čia mūsų mokyklos atstovai dalyvavo trečią kartą vykusioje tradicinėje rajoninėje viktorinoje „Gamtos žinovai 2018“.

         Į šį renginį, skirtą Lietuvos 100-mečiui paminėti, susirinko gausus būrys 5–8 kl. mokinių ir juos parengusių biologijos mokytojų iš aštuonių Kretingos rajono bendrojo lavinimo mokyklų. Visi viktorinos dalyviai buvo suskirstyti pagal spalvas į 6-ias mišrias komandas. Gamtos viktorina prasidėjo Kartenos mokyklos vadovės šiltu pasveikinimu.

         Moksleivių laukė daugybė įdomių ir išties nemažai žinių reikalaujančių užduočių, kurių pagrindinė tema – „Lietuvos gamtos vertybės“. Pirmiausia viktorinos dalyviai turėjo iš pateiktų nuotraukų atpažinti garsius Lietuvos piliakalnius. Tai buvo lyg įvadinė proto mankšta. Po to jaunieji gamtininkai bandė atpažinti kuo daugiau gamtos paminklų bei saugomų objektų. Čia komandos „pakibo“, nes kiekvienam objektui atpažinti buvo skirta tik viena minutė. Viktorinoje moksleiviai turėjo pademonstruoti savo žinias ir apie nacionalinius parkus bei rezervatus. Paskutiniame ir, ko gero,  lengviausiame viktorinos etape reikėjo iš pateiktų užuominų pažinti medį bei iš duotų raidžių sudėlioti gyvūnų pavadinimą.

        Kol komisija atsakingai vertino mokinių komandų atsakymus ir skaičiavo taškus, mokiniai galėjo atsikvėpti,  pasivaišinti obuoliais ir sausainiais. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, jog pirmąją vietą šių metų gamtos viktorinoje laimėjo „Raudonoji“ komanda, kurioje buvo ir mūsiškė – Faustina Eglynaitė. Laimingi ir didžiuodamiesi savo pergale šios komandos nariai žingsniavo atsiimti diplomų ir mažų dovanėlių. Antrąją vietą pelnė „Geltonoji“ komanda. O trečiąją vietą užėmė „Mėlynoji“ komanda, kurioje buvo Paulina Sumaryuk ir Jonas Būbelis. Po smagios viktorinos mūsų mokyklos gamtos žinovai skubėjo savo akimis pamatyti Lietuvos gamtos apsuptyje stūksančio Kartenos piliakalnio. Nuo piliakalnio viršūnės atsivėrė labai gražūs rudenėjantys miškai, laukai ir nedidelio Kartenos miestelio panorama.  

www.svyturys.lt