Klaidos žinutė

  • Strict warning: Only variables should be passed by reference - eval() (eilutė 2/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Strict warning: Only variables should be passed by reference - eval() (eilutė 2/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Respublikinė astronomijos viktorina ,,Po žvaigždėtu dangum‘‘

         Lapkričio 24 d. mūsų mokyklos mokiniai Jonas Būbelis, Egidija Japertaitė ir Violeta Želvytė, dalyvavo respublikinėje astronomijos viktorinoje „Po žvaigždėtu dangum“, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Renginys buvo skirtas NASA veiklos 60 - mečiui. Į jį buvo pakviesta 100 jaunųjų astronomijos mėgėjų iš įvairių Lietuvos mokyklų.

         Viktorinos metu jaunieji astronomai buvo suskirstyti į 10 komandų, pavadintų JAV erdvėlaivių vardais. Mokiniams buvo pateikta daug komandinių ir asmeninių užduočių - reikėjo paaiškinti astronomijos sąvokas, reiškinius. Užduotys reikalavo žinių iš astronomijos istorijos ir apie Saulės sistemą, žvaigždes bei galaktikas. Viktorinos dalyviai turėjo prisiminti fizikos kursą, mokėti taikyti formules ir skaičiuoti kosminius greičius. Dalis užduočių buvo kūrybinės - scenoje suvaidinti astronominius reiškinius ir objektus, pasakyti, kas pavaizduota skaidrėje ir kt.

         Mokiniai puikiai praleido laiką, susirado bendraminčių, o mūsų mokyklos 8 kl. mokinys Jonas Būbelis buvo apdovanotas II vietos laimėtojo diplomu ir sidabro medaliu. Kiti dalyviai taip pat buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanomis.

Mokyt. M. Stonienė