Klaidos žinutė

  • Strict warning: Only variables should be passed by reference - eval() (eilutė 2/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Strict warning: Only variables should be passed by reference - eval() (eilutė 2/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Žiemos švenčių belaukiant...

         Kaip ir kasmet, likus kiek mažiau negu mėnesiui iki gražiausių žiemos švenčių, mokykloje tvyrojo kalėdinės nuotaikos, skambėjo šventinės dainos bei vyko daugybė kalėdinių renginių. Gruodį mokyklos fojė sieną papuošė stilizuotas advento kalendorius bei 1–7 klasių moksleivių piešinių paroda ,,Myliu žiemą“. Kalėdine dvasia alsuojančia, žiemos snaigėmis dekoruota langų puošyba tradiciškai rūpinosi dailės mokyt. D. Šimkevičienė.

        Šventinės nuotaikos pirmiausia aplankė pačius nekantriausius mokyklos bendruomenės narius. Gruodžio pradžioje pradinukai kartu su mokytojomis lankėsi Palangos koncertų salėje, kur žiūrėjo smagų šventinį ,,Domino“ teatro aktorių spektaklį ,,Maša ir lokys: žiemos nuotykiai“.

         Artėjant adventui, ramybės ir susikaupimo metui, pirmokai kantrybę ugdėsi liedami žvakes J. Šliūpo memorialinėje sodyboje Palangoje. Taip pat pirmos klasės moksleiviai kartu su tėveliais, belaukdami žiemos švenčių, kūrė kalėdinius žaisliukus ir parengė padėkos vaidinimą ,,Pirštinė“. Tolerancijos dieną pirmokams vyresnieji pradinių klasių moksleiviai buvo paruošę šventinę programą ,,Pirmokėli, būk mūsų draugu“. Tad dabar pirmokai kartu su mokyt. S. Sendrauskiene dovanojo savo vaidinimą, norėdami nuoširdžiai padėkoti 2–4 klasių mokiniams už šiltą priėmimą, už draugystę ir už visapusišką pagalbą žengiant pirmuosius žingsnius mokykloje.

        Antros klasės moksleiviai su mokyt. R. Toliušiene šiemet nustebino tėvelius ir mokytojus, pristatydami savo pačių idėjų įkvėptą vaidinimėlį ,,Ledo medžioklės sezonas“. Trečiokai kartu su mokyt. R. Birškuviene persikėlė į pasakų ir stebuklų šalį, virtę Kalėdų senelio pagalbininkais elfais bei linksmaisiais klounais. Tądien, įkūrę tikrų tikriausią elfų mokyklėlę, jie patys kepėsi picas, kūrė angelus, palinkėjimais puošė Kalėdų simbolį – eglutę.

         Ketvirtokai su mokyt. M. Petrauskiene taip pat šeimininkavo mokyklos virtuvėje, kur kepė ir šventiškai dekoravo sausainius. Jie susiorganizavo smagią popietę ,,Šventų Kalėdų belaukiant“, kurioje dalyvavo ir nykštukai, ir stirniukai, ir net iš tolimosios Laplandijos atvykęs Kalėdų senelis. Moksleiviai šiemet nusprendė sukurti ne tik tradicines eglutes iš popieriaus, bet ir iš gamtinių medžiagų bei siūlų.

         Pradinių klasių moksleivių kalėdinių renginių maratoną vainikavo etnografinės krypties šventinė programa, kurią paruošė Palangos St. Vainiūno meno mokyklos auklėtiniai (mokyt.  B. Čepiene ir V. Juškiene). Tiesa, pasiklausyti lietuvių liaudies kalėdinių dainų, pažaisti senovinių advento žaidimų atskubėjo ne vien pradinukai, bet ir vyresniųjų klasių moksleiviai. Švenčių laukimo džiaugsmą kūrė nepaprastai gražios moksleivių atliekamos žemaičių dainos, svajingai visus užbūrė muzikos instrumentų garsai...

        Paskutinį šių 2018 metų ketvirtadienio rytą mokykloje visos mokyklos bendruomenės laukė didžiulė staigmena – pirmojo aukšto fojė, vos įžengusius į mokyklą, juos pasitiko gyvo garso koncertas, kurį dovanojo neformaliojo ugdymo mokyt. Ieva Jotkėlaitė. Mokytoja dainavo gražiausias kalėdines dainas, kviesdama prisijungti ir visus klausytojus. Noriai į muzikos taktą lingavo, pritardami dainavo ir mokytojai, ir moksleiviai.

         Gruodžio 21 d. ̶ netradicinių pamokų dieną – mokyklos salėje vyko kalėdinis renginys, kuriame 5–9 klasių moksleiviai pristatė savo paruoštus kalėdinius pasirodymus. Renginio vedėja D. Petkienė visus kvietė pasilinksminti netradiciškai. Taigi, pirmieji savo kūrybinį ir netradicinį pasirodymą pademonstravo penktokai, originaliai deklamuodami A. Matučio eilėraštį ,,Tuoj ir rytoj“. Po to scenoje karaliavo šeštos klasės moksleiviai kartu su auklėtoja I. Griškėniene, nutarę savo kasdienybę mokykloje parodyti netradiciškai. Septintos ir aštuntos klasės moksleiviai susivienijo ir visi kartu parengė improvizacinį šou ,,Zuikių mokykla“, remdamiesi literatūros klasiko E. Mieželaičio poema ,,Zuikis Puikis“. Renginį užbaigė R. Valantinaitės auklėtiniai visus sukvietę į netradicinį, bet labai linksmą tėvų susirinkimą.

         Po bendro kalėdinio renginio visi rinkosi į jaukias, šventiškai pasipuošusiais klases, kur žvakių šviesoje dalijosi kalėdinėmis svajonėmis bei troškimais. Taigi nepaprastai šventiškai, kūrybiškai ir kiek netradiciškai šiemet mokykloje pasitinkamos Kalėdos...