Klaidos žinutė

  • Strict warning: Only variables should be passed by reference - eval() (eilutė 2/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Strict warning: Only variables should be passed by reference - eval() (eilutė 2/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Renginiai, skirti Lietuvos valstybės atkūrimo šventei ir gimtajai kalbai

         Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti mokykloje vyko daug netradicinių veiklų. Penktadienio rytą visi mokyklos mokiniai bei mokytojai susirinko aktų salėje ir šį šventinį rytą pradėjo giedodami „Tautišką giesmę“, taip iškilmingai paminėdami artėjančią reikšmingą istorinę Lietuvos valstybei datą. Datą, kai Lietuva buvo vėl įrašyta į pasaulio žemėlapius kaip nepriklausoma valstybė. Šios gražios šventės proga sveikinimus žodžius susirinkusiems tarė lietuvių kalbos mokytoja Aistė Viskontė ir mokyklos direktorė Valda Šarkienė, kuri, kaip ir kasmet, šios iškilios šventės proga įteikė mokiniams nemažai diplomų, padėkos raštų, prizų bei kitų apdovanojimų iš įvairių respublikinių konkursų, olimpiadų bei kitų renginių.

         Vėliau visi mokiniai pasiskirstė į grupes ir dalyvavo netradicinėse veiklose, skirtose Lietuvos valstybės atkūrimui paminėti.

         Pradinių klasių moksleiviai dalyvavo edukaciniame projekte ,,Švyturiai. Literatūros sujungti: prie Baltijos stalo. Lietuva“. Kartu su Klaipėdos šeimos teatro „Lino lėlės“ aktoriais, susėdę prie ilgo stalo, simbolizuojančio Baltijos jūrą, jie tapo savotiškais keliautojais po Lietuvą. Šių teatralizuotų skaitymų – kūrybinių užsiėmimų metu mokiniai susipažino su šalies literatūra, muzika, daile, geografija, ugdėsi pagarbą Lietuvos kultūrai ir istorijai, gerino meno suvokimo įgūdžius.

         Vyresniųjų klasių moksleiviai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias, dalyvaudami viktorinoje ,,Literatūra. Kultūra. Istorija“. Renginį, skirtą Vasario 16-ajai, vedė 8 kl. moksleivės Egidija Japertaitė bei Violeta Želvytė, koordinavo mokytojos Aistė Viskontė ir Aušra Liustrovienė. Susiskirstę į mišraus amžiaus komandas, mokiniai stengėsi nurungti priešininkų komandų dalyvius, teisingai atsakydami į kuo daugiau sudėtingų klausimų apie Lietuvą. Viktorinos metu moksleiviai įrodė ne tik turintys puikių Lietuvos istorijos, literatūros žinių, bet tuo pat metu sužinojo ir daugybę naujų dalykų apie savo šalį – po kiekvieno klausimų turo moksleiviams buvo pateikti teisingi atsakymai.

         Kol komisija sumavo visų viktorinos komandų rezultatus, moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti linksmosiose varžytuvėse – trumposios žinutės rašyme lietuviškais rašmenimis, taip paminint ir tarptautinę Gimtosios kalbos dieną, kuri minima vasario 21-ąją. Pasirodo, net ir jaunimui greitai parašyti lietuviškomis raidėmis trumpąją žinutę – „Šiandien Šventojoje, greta Baltijos jūros esančioje jaukioje mūsų mokykloje, minime Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Tądien Lietuvos himnas skamba ne tik Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje, bet ir mažiausiuose Lietuvos miesteliuose bei kaimeliuose“ - nebuvo lengvas uždavinys. Trys greičiausiai ir taisyklingai savo mobiliaisiais telefonais surinkę pateiktą tekstą buvo apdovanoti simboliniais suvenyrais, o padėkos diplomais pasveikinti ir visi viktorinos komandų dalyviai.

         Po teatralizuotų kūrybinių užsiėmimų ir įnirtingos proto kovos moksleivių laukė smagios fizinės rungtys bei estafetės mokyklos sporto salėje.

         Tikrąją Lietuvos valstybės atkūrimo dieną - Vasario 16-ąją - mūsų mokyklos patriotiškiausi ir ištvermingiausi mokiniai kartu su geografijos mokytoju Egidijumi Šalkauskiu ir Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos moksleiviais Lietuvos trispalvių, šventinės atributikos ir puikios nuotaikos apsuptyje dalyvavo bėgimo šventėje „Bėgame už laisvę“ Mažeikiuose. Šiemet šventės organizatoriai pasistengė ir į šio didžiausio Žemaitijos miesto Laisvės gatvę sukvietė 1317 bėgikų: nuo mažiausių (penkerių – šešerių metų) dalyvių - iki veteranų (vyriausiajam – 75-eri). Prieš prasidedant maratonui šventės dalyviai sugiedojo „Tautišką giesmę“ ir pasveikino Lietuvą su 101-uoju gimtadieniu.

         Masinio bėgimo metu buvo galima pasivaržyti 400 metrų, 1200 metrų, 3,3 km ir 10 km distancijose. Šventosios garbę gynė šeštos klasės mokinys Tadas Jašinskas ir aštuntokai – Egidija Japertaitė, Lukas Jarulis bei Danas Dargis, bėgę populiariausią distanciją – 1200 metrų. Sėkmingiausiai iš šventojiškių sekėsi Lukui Jaruliui, kuris trasoje užtruko 5 minutes ir 11 sekundžių. Mokytojas Egidijus Šalkauskis bėgo 10 kilometrų distanciją ir su pakiliai šventiška nuotaika, audringai palaikomas savo mokinių, sėkmingai kirto finišo liniją. Visi distanciją sėkmingai įveikę bėgimo šventės dalyviai buvo apdovanoti išskirtinio dizaino medaliu, o kad pamirštų nuovargį – dar ir pavaišinti gardžia kareiviška grikių koše bei kvapnia žolelių arbata, kuria pasirūpino Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė. Viso renginio metu džiaugsmingą dalyvių nuotaiką lydėjo neįprastai šiltas ir pavasariškai nuostabus oras.

          Prasmingai paminėdami Lietuvos valstybines šventes, jaunojoje kartoje auginame patriotizmo daigelius, bendruomeniškumą ir socialinę brandą. Tvirtėdamas jaunimas suteikia viltį, kad Lietuva gyvavo ir toliau gyvuos.

Mokytojai Aistė Viskontė, Egidijus Šalkauskis