Klaidos žinutė

  • Strict warning: Only variables should be passed by reference - eval() (eilutė 2/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Strict warning: Only variables should be passed by reference - eval() (eilutė 2/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Baigiamasis projekto “Nuo Vasario 16-osio iki Kovo 11-osios” renginys

         Penktadienį mokyklos aktų salėje vyko baigiamasis projekto “Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios” renginys, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Vietovardžių metams paminėti.

         Valstybinės šventės minėjimas tradiciškai prasidėjo vieningu „Tautiškos giesmės“ giedojimu, o apie 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pasirašytą Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą ir jo svarbą mūsų valstybei informatyviai papasakojo 8 klasės mokinė Egidija Japertaitė, skatindama kiekvieno mūsų pasididžiavimą būti lietuviu. Neformaliu atgimimo himnu tapusią Erikos Masytės dainą ,,Laisvė” (pagal Justino Marcinkevičiaus žodžius) susirinkusiesiems dovanojo devintokė Elėja Vilkauskaitė, o gražiausias eiles Tėvynei nuoširdžiai skaitė gausus būrys pradinių klasių moksleivių.

         „Vietų vardais į mus kalba pati žemė. Jos kalbos žodžiai – tai miestų, sodžių, upių, ežerų, balų, girių, kalnų ir kiti vardai“, – rašė kalbininkas Kazimieras Būga. Minėdami Lietuvos Vietovardžių metus, laikotarpiu nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios mokiniai rinko medžiagą apie Šventosios apylinkėse esančius vietovardžius, jų atsiradimo kilmę ir savo iliustruotas tyrinėjimų išvadas pristatė renginio metu.

         Mokyklos aktų salė pasipuošė originaliais 1 - 9 klasių mokinių parengtais Lietuvos žemėlapiais, kuriuose buvo, pažymėti ir surašyti vaizdingiausi lietuviški vietovardžiai – miestų, gyvenviečių, upių, ežerų ir kiti pavadinimai. Moksleiviai papasakojo apie Būtingės, Palangos, Baltijos jūros, Šventosios, Klaipėdos ir Palangos vietovardžių atsiradimo kilmę, o vyresnieji dar ir pristatė savo kūrybinius darbus - pajūrio regiono vietovardžiams sukurtus akrostichus (eiliuotus tekstus, kurio eilučių pirmosios raidės, skaitant nuo viršaus į apačią, sudaro žodį). Mokyklos fojė akį traukė mokinių darbų paroda, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui.

         Kaip visuomet netradiciškai šią svarbią Lietuvos valstybei datą paminėjo ir mokyklos žygeiviai, penktadienį kartu su mokytoju Egidijumi Šalkauskiu surengę 11 km žygį aplink Šventąją, kuris vadinosi „Laisvės dvelksmas“. Šis žygis pėsčiomis tikrai buvo netradicinis, nes eiti teko „smarkiai lietui lyjant“, tačiau, nors visi dalyviai „grįžo gręžiami“, nuotaikos jiems tai nesugadino, anaiptol, žygeiviai iškart pradėjo ruoštis naujam iššūkiui – 20 kilometrų žygiui pėsčiomis „Mes – Tavo vaikai“, skirtam Žemės dienai.

         Baigiamojo projekto „Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios” renginio metu ne tik prisiminėme Lietuvos valstybės laisvės kelią, pažinome gimtojo krašto vietovardžius, klausėmės mažiausiųjų mūsų moksleivių deklamuojamus lietuvių poetų sukurtus eilėraščius Lietuvai, bet ir netradiciškai nužingsniavome 11 kilometrų, o svarbiausia, kad šiais nedideliais darbais patys prisidėjome prie Lietuvos valstybės kūrimo.

Mokyklos inf.

6 kl. Jūra Bradūnaitė ir Paulina Sumaryuk

Baltijos putos

Atmirguliuoja krantan.

Lengvas vėjas

Trankos veidan.

Ilgumos ilgos

Jūrą skalauja.

Ach, bangos tos...

  jos be pabaigos...

 

8 kl. Egidija Japertaitė

Šis miestas toks gaivus.

Vėdina galvą jūros vėjas.

Eglynų čia visai nedaug,

Ne tiek ir daug beržynų,

Todėl, kad čia gyvuoja tik pušynai,

O todėl aš čia ir gyvenu.

Jaučiu devintą bangą jau ateinant

Ir bėgu nepabaigdamas rimuot...

 

8 kl. Neringa Vaškytė

Šventas tik žodis.

Velykos tik šventė.

Eglė tik medis.

Namai tik pastatai.

Tauras tik gyvūnas.

O tik raidė.

Javai tik grūdai.

Ir visa tai - LIETUVA.

 

7 klasė Martyna Sumaryuk, , Mantas Kulvietis, Dovydas Barkauskas, Parke Luke Harold

Palanga yra graži.

Ar tu tai žinai?

Lietui lyjant ji rami.

Argi nematei?

Nuostabi ta Palanga,

Gera čia gyvent.

Aš čia noriu ir pasent!

 

5 klasė Rūta Dragūnaitytė, Skirmantė Galdikaitė, Auksė Pavarotnikaitė, Patricija Stegvilaitė

Lietuvėle, tu mano miela!

Iš visų tu man brangiausia,

Esi tikrai pati gražiausia!

Tu mūsų širdyje - svarbiausia.

Upės upeliai puošia tave.

Vien tik tavim aš tikiu,

Ak, kokia tu graži!

 

6 kl. Dominykas Leščauskas

Baltijos jūra

Ši jūra žmonių mylima.
Ją myli Latvija ir Lietuva.
Nors kitų ji teršiama,
Bet taip pat ir mylima.

Vasarą žmonių prie jūros pilna,
Žiemą - jų ten stinga.
Ši jūra man  pirma,
Nors kitiems ne visada...