Ketvirtokų kelionė į Kauną

         Gegužės 16 d. mes, 4 klasės mokiniai, su savo mokytoja Meilute Petrauskiene išsiruošėme į bene didžiausią savo klasės kelionę (bent jau kol kas) į Kauną. Mūsų ekskursijos maršrutas buvo atsakingai suplanuotas dar prieš išvyką: IX fortas, Lietuvos liaudies buities muziejus, Vytauto Didžiojo karo muziejus ir, žinoma, zoologijos sodas.

         Pirmiausia aplankėme Kauno IX forto muziejų. Ten, vedami gido, apžiūrėjome muziejų ir patį fortą. Gidas mums papasakojo daug įdomių faktų apie Kauno miesto fortus. Sužinojome, jog IX fortas buvo pats moderniausias iš visų. Taip pat sudalyvavome ir smagioje edukacijoje ,,Surask‘‘.

         Po to nuvykome į Rumšiškes – Liaudies buities muziejų. Čia lipdėme gaminius iš molio - atminimo dovanėles pradinės mokyklos baigimo proga. Apipėdinome vos ne visą muziejų, bet įdomiausia kelionės dalis dar laukė priešakyje! Tai Vytauto Didžiojo karo muziejus su išmaniąja edukacija ,,Skrydis per Atlantą‘‘. Šiame muziejuje pamatėme tikras legendinio lėktuvo ,,Lituanica‘‘ nuolaužas, piloto Stasio Girėno ir jo draugo Stepono Dariaus asmeninius daiktus. Labai smagu buvo atkurti 3D ,,Lituanica‘‘.

         Štai ir pasiekėme paskutinį kelionės tikslą - zoologijos sodą, kur pamatėme arklius, pelėdas ir daugybę kitų naminių, nykstančių, retų bei labai egzotiškų gyvūnų. Mus itin sudomino kupranugariai ir jų gyvenimo būdas.

         Į Šventosios miestelį grįžome jau saulei leidžiantis, pilni nepakartojamų įspūdžių, kuriais dar tą patį vėlų vakarą skubėjome pasidalinti su tėveliais. Papasakoję viską, ką matėme, patyrėme ir išgirdome kelionės metu, saldžiai užmigome. Juk kitą dieną visų laukė pamokos...

Joris Lekavičius, 4 klasė