Klaidos žinutė

  • Strict warning: Only variables should be passed by reference - eval() (eilutė 2/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Strict warning: Only variables should be passed by reference - eval() (eilutė 2/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Ketvirtokų kelionė į Trakus ir Vilnių

         `Šį kartą mes, ketvirtos klasės mokiniai, kaip visada linksmai nusiteikę, išsiruošėme į Lietuvos sostinę - Vilnių. Nors oras nelepino, tačiau net ir jis nesugebėjo užgožti mūsų šypsenų.

         Po ilgos kelionės atvykome į sostinę. Pirmoji ekskursija - į Katedros požemius. Čia mūsų klasės gidė aiškiai ir įdomiai papasakojo apie žymius Lietuvos didikus ir jos praeitį. Katedroje apžiūrėjome net XV a. menančius daiktus.

         Vėliau patraukėme link Gedimino pilies, deja, pamatėmė, jog kelias uždarytas dėl remonto darbų. Tad, kiek pakeitę kelionės maršrutą, artėjome prie turbūt labiausiai patikusios ekskursijos dalies – Vilniaus universiteto planetariumo. Tai buvo milžiniškas, įdomios konstrukcijos pastatas su didžiuliu kupolu. Įėjus vidun, mus sužavėjo salės interjeras. Tiesa, čia mes buvome ne vieni. Palaukėme maždaug dešimt minučių ir, kai sugirgždėjo durys, įžengėme į paslaptingą patalpą, kurią netrukus užliejo tamsa ir virš mūsų galvų suspindo žvaigždės! Ten buvę gidai pradėjo pasakoti įdomius faktus apie žvaigždes, žvaigždynus, planetas. 

           Po apsilankymo planetarium, skaniai papietavome ir, pasigrožėję Vilniaus senamiesčio panorama, patraukėme link mūsų autobusiuko. Kelionė tęsėsi.

         Ir štai pagaliau prieš mūsų akis atsivėrė didysis Lietuvos pasididžiavimas – Trakų pilis. Iš pradžių mūsų laukė įdomi edukacija apie viduramžių karybą, po to apžiūrėjome visą pilį ir, galiausiai, net apiplaukėme ją jachta… Nepakartojamas įspūdis!

         Tai buvo paskutinė šios dienos ekskursija. Po jos patraukėme namo. Gan greitai grįžome į mūsų miestelį, bet, tikiu, kad šią kelionę prisiminsime dar ilgai ilgai…

Joris Lekavičius, ketvirta klasė