Aštuntokų ištvermę patikrinusi pažintinė kelionė Latvijos ir Žemaitijos takais

         Aštuntos klasės moksleiviai priešpaskutinę mokslo metų savaitę, birželio 12 d., kartu su auklėtoja Danute Petkiene ir geografijos mokytoju Egidijumi Šalkausku, nepabijoję nei svilinančios kaitros, nei ilgų distancijų, nutarė įveikti patį ilgiausią Europos taką, einantį per pelkę Dunikas purvs. Gamtos rezervate Latvijoje, grožintis aukštapelkės gamta, nueita net 5,5 km mediniais takais.

         Lankydamiesi energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parke, mokiniai vaikščiojo įvairiais ir painiais labirintais, žiūrėdami į mandalą ,,Gyvybės gėlelė“, ilsėjosi kupoluose, ,,gaudė“ įkvėpimą, mintis, idėjas, atsakymus į sudėtingus gyvenimo klausimus, stengdamiesi suvokti, ko iš tikrųjų nori. Itin karštą vasaros dieną tikra atgaiva visiems tapo maudynės didžiausiame ir giliausiame Žemaitijos krašte esančiame Platelių ežere.

         Atsigavę nuo alinančių karščių, sukaupę paskutines jėgas, aštuntokai aplenkė Siberijos pelkę, nes tai vienas vertingiausių Žemaitijos nacionalinio parko telmologinių draustinių ir jame draudžiama lankytis balandžio – rugpjūčio mėnesiais. Ekskursijos dalyviai, įkopę į apžvalgos bokštą (15 m), esantį ant Cidabro (Būgno) kalno, iš paukščio skrydžio apžvelgė visas Platelių apylinkes.

         Kelionė tikrai neprailgo, nes tądien įgyvendinta tik dalis suplanuotos kelionės ,,Žemaitijos keliais“. Rudenį aštuntokai tikisi pratęsti pažintį su Žemaitijos gamtiniais ir kultūriniais objektais: apsilankyti Telšiuose, Varniuose, įkopti į Šatrijos ir Medvėgalio piliakalnius. Tad, iki pasimatymo!

Mokyt. Danutė Petkienė