Turininga mokslo metų pabaiga Šventosios pagrindinėje mokykloje

         Rodos, dar visai neseniai džiugiai skelbėme mokslo metų pradžią, o štai jau ir jų pabaiga. 2018 - 2019 mokslo metus Šventosios pagrindinės mokyklos ugdytiniai užbaigė išties linksmai ir turiningai, keliaudami ne tik po Žemaitijos apylinkes, bet aplankydami didžiuosius Lietuvos ir Latvijos miestus bei miestelius, dalyvaudami smagiose edukacijose.

         Paskutiniąją mokslo metų savaitę mūsų mokyklos mažieji, pirmos ir antros klasių mokiniai, kartu su mokytojomis Silva Sendrauskiene ir Rimante Toliušiene vyko į Palangą, kur lankėsi J. Šliūpo memorialinėje sodyboje bei dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Vaikai ir žaislai“. Kitą dieną pirmokai dalyvavo „Abėcėlės žaidynėse“, kurių metu varžėsi dėl greičiausio, vikriausio, stipriausio pirmoko titulo. Vaikų neišgąsdino nei sunkios užduotys, nei rytinės saulės kaitra, nes „Abėcėlės žaidynes“ laimėjo  visi ir visi išdidžiai keliauja į antrą klasę. Tuo pat metu antrokai lankėsi UAB ,,Pramasta“. Čia jie susipažino su metalo apdirbimo būdais ir įranga bei šeimyninio verslo organizavimo galimybėmis.

         Trečios klasės moksleiviai su mokytoja Rasa Birškuviene nutarė pažinti laikinąją Lietuvos sostinę Kauną. Pirmiausia vaikai apsilankė zoologijos sode, kur apžiūrėjo įvairius egzotiškus gyvūnus, o po to susipažino su Vytauto Didžiojo karo muziejaus ekspozicijomis. Čia jų laukė ir edukacinė pamokėlė: mokiniai turėjo unikalią galimybę pastatyti pilį su gynybinėmis sienomis, pastatais, gynėjais bei puolėjais. Vėliau trečiokai, kaip tikri turistai,  pasivaikščiojo ir įsiamžino Kauno senamiestyje bei pražingsniavo Kauno miesto simboliu virtusia Laisvės alėja. Kad ekskursija būtų naudinga ne tik protui, sielai, bet ir kūnui, mokiniai išbandė savo fizinę ištvermę, kopdami laipteliais į Žaliakalnį. Įveikusieji kalną sulaukė ir apdovanojimo – nusileidimo nuo Žaliakalnio senuoju miesto funikulieriumi.

         Ši mokslo metų pabaiga ypatingai reikšminga ketvirtos klasės moksleiviams – jie baigė pradinę mokyklą ir gavo pirmuosius pradinės mokyklos baigimo pažymėjimus. Pakiliai ir šventiškai nusiteikę ketvirtokai aplankė ir Trakus, ir Vilnių. Įspūdžių ir emocijų vaikams tikrai netrūko – visko pamatyta, ištyrinėta ir patirta tiek daug - nuo požeminių urvų iki pat kosmoso erdvių. Apžiūrėję Katedros požemių lobynus, moksleiviai pasinėrė į žvaigždžių ir kometų pasaulį - Vilniaus universiteto planetariumas paliko neišdildomus įspūdžius visiems ekskursijos dalyviams. Kad jau keliauti, tai keliauti įspūdingai – sugrįžę iš žvaigždžių galaktikos, mokiniai su mokytoja Meilute Petrauskiene nutarė jachta apiplaukti ir pasigrožėti didingąja Trakų pilimi bei sudalyvauti smagioje edukacinėje programoje, kurios metu vaikai laiko mašina nusikėlė į viduramžius ir susipažino su to laikmečio karyba ir ginklais.

         Penktokai vasaros pradžioje nutarė geriau pažinti savo kraštą ir auklėtojos Janinos Spučienės lydimi apsilankė Baltų mitologijos parke. Įveikę painius labirinto takelius, mokiniai nuskubėjo į piramidės formos miško teritorijoje esantį Baltų parką. Šios ekskursijos metu penktos klasės moksleiviai susipažino su baltų tautų mitologine pasaulėjauta, pajuto harmoniją su savimi ir gamta.

         Norėdami labiau pažinti Lietuvos sostinę, šeštos klasės mokiniai, globojami auklėtojos Ingridos Griškėnienės, kruopščiai suplanavo savo dviejų dienų kultūrinę - pažintinę kelionę traukiniu į Vilnių. Sostinėje jie pasigėrėjo Vilniaus panorama nuo televizijos bokšto apžvalgos aikštelės ir nuo  didingosios Gedimino pilies. Ekskursijoje dalyvavę vaikai aplankė Bernardinų sodą, gražųjį sostinės senamiestį ir Gedimino prospektą. Ko gero, smagiausia ekskursijos dalis – nakvynė su bendraklasiais moderniuose svečių namuose, kur visi galėjo atsikvėpti po dienos įspūdžių ir smagiai pavakaroti.

         Vasaros pradžioje septintos klasės mokiniai su auklėtoja Danute Petkiene lankėsi Latvijos Respublikos miestuose – Kuldygoje ir Ventspilyje. Pirmiausia ekskursijos dalyviai apžiūrėjo Kuldygą – vieną gražiausių Latvijos miestelių, dažnai vadinamą „Latvijos Venecija“, o  po to pasinėrė į požemių ir tamsos pasaulį – išvaikščiojo po žeme esančius Riežupės smėlio urvus. Kiek vėliau moksleiviai atvyko į Ventspilį, visus sužavėjusį žaliuojančiais parkais ir originaliomis gėlių kompozicijomis. Diferencijuotas ne tik ugdymas mūsų mokykloje, bet ir pramogos – kol vieni pliuškenosi Ventspilio vandens pramogų parke, kiti nutarė praplėsti savo kultūrinį akiratį ir apsilankyti miesto pilies muziejuje.

         Aštuntokai, pasitikdami vasarą, su geografijos mokytoju Egidijumi Šalkausku ir auklėtoja Danute Petkiene įveikė patį ilgiausią Europos taką, einantį per pelkę Dunikas purvs (Latvijos gamtos rezervatas). Šiame gamtos rezervate, grožintis aukštapelkės gamta, nueita net 5,5 km mediniais takais. Vėliau, keliaudami po Žemaitiją, mokiniai apsilankė energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parke, kur vaikščiojo įvairiais ir painiais labirintais, o žiūrėdami į mandalą ,,Gyvybės gėlelė“, ilsėjosi kupoluose, „gaudė“ įkvėpimą, rikiavo mintis, idėjas, atsakymus į sudėtingus gyvenimo klausimus, stengėsi suvokti, ko iš tikrųjų nori. Itin karštą vasaros dieną tikra atgaiva visiems tapo maudynės didžiausiame ir giliausiame Žemaitijos krašte esančiame Platelių ežere. Moksleiviai įsitikino, jog nebūtina keliauti toli, daugybę įdomių objektų galime pamatyti visai čia pat. Tad patriotiškai nusiteikę rudenį aštuntokai planuoja pratęsti savo pažintį su Žemaitija.

         Na, o pačią paskutinę mokslo metų savaitę vainikavo jau devintąjį kartą mūsų mokykloje vykstantis tarptautinis mokinių saviraiškos festivalis „Žuvėdros skrydis 2019“, į kurį sugužėjo mokiniai iš įvairių Lietuvos ir Latvijos kampelių. Nedideli mokyklų kolektyvai pristatė savo mokyklą, regioną, vietovardžių kilmę, vėliau - jaunieji šokėjai, dainininkai, rūbų modeliuotojai, meno studijos, pademonstravo įvairiapusius savo gebėjimus – tai, ką išmoko ir sukūrė per mokslo metus. Šis festivalis – tai visų mokslo metų darbo apibendrinimas ir įvertinimas, ne tik tenkinantis mokinių saviraiškos poreikius, bet ir suteikiantis galimybę susipažinti, pabendrauti, kultūringai praleisti laisvalaikį ir džiugiai užbaigti mokslo metus.

         Neabejotinai, po mokslo metų mokiniai nusipelnė papramogauti ir džiugiai sutikti visų taip laukiamą vasarą, kuomet mokykliniai vadovėliai lieka mokyklos bibliotekoje, ant kambario sienų nebelieka priklijuotų lipnių ryškių lapelių, primenančių apie artėjančius kontrolinius darbus, neišmoktas temas ir neatliktus namų darbus. Tikimės, jog turininga bus ne tik moksleivių vasaros pradžia, bet ir likusiu vasaros laikotarpiu jų lauks dar daugybė išvykų bei kelionių. Ir visai nebūtina keliauti toli, kad pamatytume nepakartojamų vietų, patirtume kvapą gniaužiančių nuotykių, pažintume save ir mus supantį pasaulį. 

Mokyklos inf.