Mokslo metų pradžios iškyla

         Saulėtą rugsėjo 4 d. rytą Šventosios pagrindinės mokyklos 1 – 10 klasių moksleiviai skubėjo į mokyklą nusiteikę itin energingai ir šventiškai. Jų laukė ypatinga diena – kartu su mokytojais, klasės vadovais ir bendraklasiais ugdytiniai išsiruošė į iškylą - taip netradiciškai pradėdami naujuosius mokslo metus. Išklausę saugaus elgesio instruktažus, būrys moksleivių ir mokytojų linksmai nusiteikę pėsčiomis nužingsniavo į „Taką visiems“, esantį už kelių kilometrų nuo mokyklos.

          Tądien nuostabioje miško aplinkoje įsikūrusioje poilsiavietėje mokiniai turėjo puikią galimybę ne tik geriau pažinti vienas kitą, pasidalinti dar neišblėsusiais vasaros atostogų įspūdžiais, bet ir sudalyvauti smagiose kūrybinėse ir sportinėse veiklose. Pamiške atžygiavusių mokinių čia jau laukė renginių ir švenčių organizatorių Lino ir Mantės Lukošių paruoštos amatų bei menų dirbtuvėlės ir sportinės estafetės. Kol vyresniųjų klasių moksleiviai varžėsi komandinėse rungtyse, taip demonstruodami savo fizinę ištvermę ir tarpusavio bendradarbiavimo įgūdžius, pradinių klasių mokiniai suskubo išbandyti dailininko profesijos subtilybių, tapydami ant šiai veiklai paruoštų molbertų. Netradicinėje aplinkoje, pritariant medžių ošimui bei skambant paukščių giesmėms, mažųjų mokinukų rankose esantys teptukai kūrė tikrus meno šedevrus: vieni tapė peizažus, kiti – unikalias, spalvotas abstrakcijas. Tie, kuriems piešimas ant popieriaus įgriso, apsilankė pavėsinėje įkurtose keramikos dirbtuvėlėse – ten jie galėjo susikurti asmeninius pakabučius - medalius. Įvairiomis spalvomis pačių rankomis dekoruoti akmenėliai tikrai pradžiugino ne vieną moksleivį. Dar kiti – mokėsi pasigaminti aitvarus bei lankus. Žinoma, po nemažai kantrybės reikalaujančio gamybos proceso visi jaunieji amatininkai, smagiai laidydami strėles, išbandė ir savo lankų taiklumą bei tvirtumą. Pademonstravę kūrybinius gebėjimus, pradinukai taip pat varžėsi įvairiose sportinėse estafetėse. Tuo tarpu vyresnieji mokiniai ėmėsi amatų ar kitokios širdžiai mielos veiklos.

         Gamtos prieglobstyje esančioje poilsio erdvėje moksleivius, o ypač pradinukus, linksmino profesionalaus aktoriaus - animatoriaus klouno Lulu programa. Šventinę mokyklos iškylą vainikavo linijiniai šokiai bei aukštai pakilę milžiniški muilo burbulai, kuriuos noriai leido ir maži, ir dideli.

         Tikimės, kad tą dieną veidus puošiančios šypsenos bei noras išmokti ko nors naujo lydės moksleivius visus šiuos mokslo metus.

Mokyt. A. Viskontė