Edukacinė pamoka "Pasidaryk popierių pats"

         Spalio 10 dieną ketvirtokai vyko į Klaipėdos I. Simonaitytės biblioteką, kur dalyvavo edukacinėje pamokoje „Pasidaryk popierių pats“. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su popieriaus atsiradimo istorija, jo senaisiais gamybos būdais. Specialia sėmimo forma semdami skystą popieriaus masę kiekvienas pasigamino savo popieriaus lakštą, kurį formavo, lygino, džiovino.

         Grįžę smagiai dalijosi įspūdžiais: Eglė: „Geriausias įspūdis buvo, kai mes maišėme sumaltą popierių, lipalą ir vandenį, nes buvo keista ir linksma“, Viltė: „Man labiausiai patiko, kai reikėjo išimti iš vandens tinklą, aplipusį popieriaus gumulėliais“, Eimantas: „Buvo linksma rankomis maišyti popieriaus masę“, Gabrielė: „Labai patiko gaminti lapą, o ypač jį sausinti“, Justas B. „Patiko popieriaus košė“, Kamilė: „Man buvo smagu sužinoti, kaip gaminamas popierius. Ir sužinojau. Jei patiko man, patiks ir kitiems“...

         Po išvykos aptarimo vaikai pasidžiaugė vertingomis dovanėlėmis, kurias užsiėmimo metu įteikė Palangos miesto bibliotekos atstovai. Kiekvienas gavo po ryškų atšvaitą, o klasei padovanota Selemono Paltanavičiaus „Metų ratas“ knyga, kurios iliustracijos yra su muzikos įrašais. Parsisiuntę programėlę į mobilųjį telefoną, mokiniai išmaniai ieškos atsakymų į įvairius gamtos klausimus.

         Ketvirtokai sužinojo, kaip galima prisidėti prie gamtos tausojimo, išsaugant medžius, pamatė kaip panaudotas popierius gali būti reikalingas bei atgimti iš naujo.

Ketvirtos klasės mokytoja Rasa Birškuvienė