Mes prie Baltijos užaugę

       Projektas „Kuriu, nes myliu“

         Palangos miesto pradinių klasių mokinių tęstinio projekto „Kuriu, nes myliu“, kurį organizavo Šventosios pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos (R.Birškuvienė, M.Petrauskienė, S.Sendrauskienė, R.Toliušienė), kūrybinių darbų programa vainikuota paroda „Mes prie Baltijos užaugę“. Unikaliais moksleivių kūrybiniais darbais galima pasigrožėti mūsų mokyklos bibliotekoje.

         Šis projektas, skirtas mokinių saviraiškos poreikių realizavimui, kūrybiškumo, pilietiškumo, tautiškumo ugdymui bei gimtojo krašto pažinimui. Projekto metu mokiniai kolektyviai ir individualiai rašė bei iliustravo žinutes ateities kartoms apie Baltijos jūrą. Norėdami atlikti šią užduotį, moksleiviai turėjo surasti įvairios faktinės informacijos apie Baltijos šalių krantus skalaujančią jūrą, jos bioįvairovę, ekologines problemas, vietovardžius. Kūrybinė užduotis reikalavo ne tik meninių gabumų, kūrybiškumo ir fantazijos, bet ir pradinukų gebėjimo atrinkti, apdoroti teorinę informaciją bei tinkamai ją panaudoti iliustracijos kūrimui.

         Projekte dalyvavo dvidešimt dviejų pradinių klasių mokiniai, vadovaujami savo mokytojų. Darbai itin kruopščiai atlikti ant plono ir trapaus pergamentinio popieriaus, siekiant kuo labiau atskleisti smėlėtame Baltijos pajūryje rastos žinutės idėją. Visos moksleivių mintys, pažadai ir jausmai sugulė mokinių laiškuose, priesaikose, eilėraštukuose, kurių kiekvienas dvelkia meile ir atsakomybe už savo gimtąją pakrantę ir Baltijos jūrą...

 

 Mokytoja Rimantė Toliušienė