Klaidos žinutė

  • Strict warning: Only variables should be passed by reference - eval() (eilutė 2/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Strict warning: Only variables should be passed by reference - eval() (eilutė 2/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

"Raštingiausias Palangos miesto pradinukas 2019"

Sveikiname „Raštingiausio Palangos miesto pradinuko 2019“ konkurso nugalėtoją

 Eglę Pavarotnikaitę, 3 kl. - I vieta

ir

Rūtą Šauklytę, 3 kl. - patekusią į geriausių mokinių penketuką. 

Pilietiškumo pamoka „Misija Sibiras 2018“

         Ketvirtadienį mokykloje vyko netradicinė istorijos pamoka, kurią vedė projekto „Misija Sibiras 2018“ nariai, praėjusią vasarą dalyvavę pilietinėje ekspedicijoje į lietuvių tremties vietas Kazachstane. Lektoriai papasakojo mokiniams, kad 2018 metų ekspedicija buvo organizuojama būtent į Kazachijos teritoriją, akcentuojant, jog Lietuvos tremtinių istorija slypi ne vien Sibire. Jie ne tik priminė mokiniams sunkią lietuvių tautos istoriją Sovietų Sąjungos represijos laikotarpiu, negailestingus trėmimus, prasidėjusius 1941 metų birželio 14-ąją, bet ir papasakojo apie savo veiklą, nuveiktus darbus ir gyvenimo sąlygas Kazachijos stepėse.

Mokykloje surengtos gaisrinės saugos pratybos

         Saulėtą balandžio 17 d. rytą kaukiančios sirenos ir į nelaimės vietą skubantys net trys ugniagesių gelbėtojų automobiliai, ko gero, išgąsdino ne vieną Šventosios miestelio gyventoją. Laimei, tai buvo tik imituotas gaisras mokyklos bibliotekoje ir žmonių evakuacijos pratybos.

Tarptautinė vaikų knygos diena

         Minėdami Tarptautinę vaikų knygos dieną, 4 klasės mokiniai susitiko su poete Renata Kuršyte.

Velykų pamoka dr. Jono Šliūpo memorialinėje sodyboje

         Balandžio 11 dieną pirmokai dalyvavo netradicinėje pasaulio pažinimo ir dailės bei technologijų pamokoje. Dr. Jono Šliūpo memorialinėje sodyboje Palangoje vyko edukacinis užsiėmimas „Velykų šventės kilmė ir margučiai“. Vaikai susipažino su Palangos krašto velykiniais papročiais ir tradicijomis, aptarė raštų simboliką, spalvų reikšmę. Edukacinio užsiėmimo praktinė dalis kvietė vaikus patiems išbandyti kiaušinių marginimą vašku. Margučiai visiems gavosi labai gražūs. Tokios pamokos mokiniams suteikia daug teigiamų emocijų, pažinimo džiaugsmo.

Mokyt. S. Sendrauskienė

Smagūs bandymai

          Kovo 28 dieną trečios klasės mokiniams pasaulio pažinimo pamoka vyko netradicinėje aplinkoje - Klaipėdos knygyne „Pegasas". Pamokėlės „Smagūs bandymai“ metu mokiniai atliko įvairius eksperimentus: klausėsi melodijų ir mokėsi groti vandens sklidinomis taurėmis, piešdami ant skysto paviršiaus, išsiaiškino, kaip iš įvairių maisto medžiagų galima išskirti riebalus, sužinojo, kurios medžiagos turi krakmolo, kaip, maistinei sodai reaguojant su actu, išsiskiria dujos, kuriomis galima pripūsti balioną ir daug kitų dalykų. Ši išvyka paskatino mokinius domėtis juos supančiais reiškiniais, tyrinėti, mąstyti ir atrasti kažką naujo.

Išvyka į Laikrodžių muziejų

         Balandžio 12 dieną  4 kl. mokiniai lankėsi Laikrodžių muziejuje Klaipėdoje.

"Gintaro keliu 2019"

           Kovo 30 d. rytas jauniesiems mūsų mokyklos žygeiviams prasidėjo pėsčiųjų žygiu „Gintaro keliu 2019“, skirtu paminėti Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos (1921 m. kovo 30 d.) ir pirmąjį Palangos vardo paminėjimą (1253 m. ji paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte). Šis, jau tradiciniu tapęs pėsčiųjų žygis iš Palangos į Šventąją, išjudino net apie 300 Palangos ir Šventosios gyventojų bei atvykusių svečių. Tuo pačiu metu dviračių takais riedlentėmis, dviračiais ir kitomis riedančiomis priemonės į Šventąją pajudėjo akcijos „Riedam“ dalyviai. Maršruto pabaigoje - Šventojoje - pėsčiųjų žygio „Gintaro keliu 2019“ dalyvius šventiškai pasitiko žygio organizatoriai ir pasieniečiai, kurie visus pavaišino kareiviška koše.

Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiada

Sveikiname Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados nugalėtoją

Elėją Vilkauskaitę, 9 kl.

I turas Palangoje - I vieta

II turas Telšiuose - II vieta

III turas Vilniuje - III vieta

Pavasarinė inkilėlių kėlimo akcija

         Kaip ir kiekvieną pavasarį, mūsų mokyklos moksleiviai ne tik džiaugiasi po žiemos šalčių atbundančia gamta, bet ir svetingai sutinka iš tolimųjų kraštų sugrįžtančius paukščius.

Puslapiai