Spaudos atgavimui – 120! (renginių sąrašas)

„Lietuva skaito“ – tai visuomeninis renginys ir skaitymo skatinimo akcija gegužės 7 d., kai Lietuva mini Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Kviečia visas Lietuvos mokyklas prisijungti ir kartu švęsti visą gegužę! Šventosios pagrindinė mokykla taip pat jungiasi prie šios akcijos ir dalyvauja nuotolinėse pamokose.

Protų mūšis, skirtas Lietuvos narystei ES ir NATO 20-mečiui

Šie metai Lietuvai yra labai svarbūs. 2004 m. Lietuva integravosi į ES ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijas. Narystė NATO ir ES iš esmės pakeitė Lietuvos istorines ir geopolitines sąlygas, užtikrino mūsų saugumo, stabilumo ir augimo garantijas.

Minime Pasaulinę pingvinų dieną

Balandžio 25 d. mokyklos bibliotekoje vyko edukacinis skaitymo skatinimo renginys, skirtas Pasaulinei pingvinų dienai paminėti. Edukacijoje dalyvavo pradinių klasių mokiniai. Iš pradžių pradinukams buvo pristatyta metų knygos rinkimuose nominuota knyga „Pingvinas Lituanicus, arba lietuviško pingvino istorija“, o tada mokiniai buvo suskirstyti į komandas. Šį kartą moksleiviai bibliotekoje dirbo išmaniai - naudojosi telefonu arba planšete.

Dovana mokyklos bibliotekai "Ilarija Lietuvoje"

„Ši knyga - tai meilės prisipažinimas nuostabiai Lietuvos šaliai

ir nuostabiems lietuviams.“

Iryna Holub, autorė

Ukrainiečių autorė Iryna Holub, Šventosios pagrindinės mokyklos bibliotekai padovanojo savo knygų seriją „Ilarija Lietuvoje“.

Stendinė paroda skirta Knygnešio dienai paminėti

2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą, o kovo 16-oji oficialiai paskelbta Knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami draudžiamų spaudinių platintojai – knygnešiai. Knygnešystė – XIX amžiaus Lietuvos istorijos fenomenas, patriotinė veikla, nukreipta prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią daugiau kaip 40 metų.

Dovanos mokyklos bibliotekai

Vasario mėnesį mokyklos biblioteką pasiekė dovanos už dalyvavimą projekte „Baltų literatūros savaitė“. Tai Tarptautinis mokyklų bibliotekų projektas, kuriame dalyvauja Lietuvos ir Latvijos mokyklos, kviečia moksleivius ir mokytojus dažniau paimti į rankas kaimyninės šalies rašytojų parašytą knygą, domėtis mus siejančia istorija ir kultūra. Nuo 2017 m.

Dovana bibliotekai 2024

2024 m sausio 12 d. mokyklos bibliotekos knygų fondą papildė vertingos lietuvių autorių knygos. Jas dovanojo labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“.

KVIEČIAME SKAITYTI!

Šiaurės šalių literatūros savaitė 2023 m.

Lapkričio 13-19 d. vyksta projektas Šiaurės šalių literatūros savaitė, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. 2023 m. tema "Kalėdos šiaurėje". Lapkričio 13-ąją, didžiąją skaitymo balsu dieną, skaitymai vaikams ir jaunimui "Auštant" vyko ir Šventosios pagrindinės mokyklos bibliotekoje.

Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“ 2023

Tarptautinis mokyklų bibliotekų projektas „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“, kuriame dalyvauja Lietuvos ir Latvijos mokyklos, kviečia moksleivius ir mokytojus dažniau paimti į rankas kaimyninės šalies rašytojų parašytą knygą, domėtis mus siejančia istorija ir kultūra. Nuo 2017 m. kasmet vykstančio projekto iniciatoriai – Jonavos rajono Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro bibliotekininkai, nuo 2018 m.

Stendinė paroda Knygnešio dienai

Kovo 16-oji - Knygnešio diena. Šią dieną Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti knygas lietuvių kalba. Lietuviai šiam reikalavimui priešinosi. Vyskupas Motiejus Valančius įkūrė pirmąją knygnešių organizaciją, steigė slaptas mokyklas. Knygnešių karalius Jurgis Bielinis sukūrė spaudos platinimo tinklą.

Puslapiai