Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

PROJEKTAS BALTŲ DRAUGYSTĖ

2023 m. rugsėjo 18 – 29 dienomis Palangos Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko projektas „Baltų draugystė“, skirtas paminėti Baltų vienybės dieną. Per šias dienas 1 – 8 kl. mokiniai pynė Lietuvos ir Latvijos vėliavų spalvų draugystės apyrankes. Per dailės pamokas 5 – 8 kl. mokiniai susipažino su baltų ženklais ir tautiniais simboliais, mokėsi juos piešti. 7 klasės mokiniai lietuvių kalbos pamokose susipažino su indoeuropiečių kalbų šeima, skiriant dėmesio baltų kalboms. Susipažino su svarbiausiais latvių ir lietuvių kalbų leksikos, fonetikos ir morfologijos panašumais ir skirtumais. Rugsėjo 26 d. minint Europos kalbų dieną 5,7 ir 8 klasių mokiniai su lietuvių k. mokytoja Aiste paruošė „Europos kalbų dėlionę“.  Rugsėjo 27 d. minint Turizmo dieną ir tęsiant „Baltų draugystės “ projektą 5 – 8 kl. mokiniai su etikos mokytoja ir bibliotekos vedėja apsilankė Žemaičių alkoje, įsikūrusioje ant kopos Šventojoje. Žemaičių alkoje stovi tautodailininkų išdrožinėti mediniai stulpai, kiekvienas jų atitinka baltų mitologijos dievų ir deivių vardus: Perkūnas, Aušrinė, Žemyna, Austėja, Ondenis, Patrimpas, Patulas, Velnias, Leda, Saulė ir Mėnulis. Minint „Baltų literatūros savaitę“ mokyklos bibliotekoje veikė Latvijos autorių spaudinių ir literatūros paroda. Bibliotekos vedėja rugsėjo 22 d. 5 – 8 kl. mokinius supažindino su Latvijos kultūra, papročiais ir tradiciniais valgiais. Organizavo protų mūšį 7 klasės mokiniams.

Rugsėjo 18 – 29 d.  puoselėjant lietuvių ir latvių vienybės idėją, sukurtų darbų parodos eksponuojamos Šventosios pagrindinėje mokykloje.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie projekto.

 

Nuotrauka: