Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Edukacija „Senolių - prėskučiai, mūsų - kūčiukai!“

Gruodžio 12 ir 14 dienomis pirmokai (mokyt. M. Petrauskienė) ir ketvirtokai (mokyt. R. Birškuvienė) vyko į Radailiuose esantį Dino parką, kur dalyvavo šventinėje edukacijoje „Senolių - prėskučiai, mūsų - kūčiukai!“ Vaikai susipažino su lietuvių tradicijomis, sužinojo, kodėl kūčiukai yra tokie svarbūs ir iš kur kilęs pavadinimas - Kūčios. Užsiėmimo metu mokiniai pasigamino tradicinius kūčiukus.

„Mes su klase nuvažiavome į kūčiukų gamybos edukaciją. Iš pradžių mums papasakojo apie Kūčių ir Kalėdų papročius, paaiškino, kaip skirtinguose Lietuvos regionuose vadina kūčiukus, supažindino su jų gamybos receptu, o tada pradėjome gaminti. Pirmiausiai mums davė paruoštos tešlos, medinius peiliukus ir miltų pasibarstyti stalą. Iš tešlos voliojome juosteles, kurias pjaustėme į mažus gabalėlius ir dėjome į skardą. Iš likusios tešlos mums pasiūlė pasidaryti vieną ypatingą, kitokios formos ir dydžio kūčiuką. Kol šližikai kepė, visi vaišinomės edukacijos vedėjos pagamintais kūčiukais, aguonų pienu ir kisieliumi. Kai mūsų kepiniai buvo baigti, gražiai juos įpakavome į maišelius su užklijuotu gamybos receptu. Man labai patiko gaminti kūčiukus! “

Ugnė Ronkutė, 4 klasė