Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Karjeros ugdymo pamoka, bendradarbiaujant su ugniagesiais gelbėtojais

Gruodžio 18 d. trečios ir ketvirtos klasės mokiniai kartu su savo mokytojomis vyko į netradicinę karjeros ugdymo pamoką „Saugus elgesys žiemos metu“. Palangos priešgaisrinės tarnybos pareigūnai su karjeros ugdymo mokytoja pravedė netradicinę pamoką prie Kunigiškių tvenkinio, esančio greta Palangos oro uosto. Mokiniai turėjo galimybę praktiškai pasitikrinti žinias ir pamatyti gelbėjimo darbus ant ledo, susipažinti su nauja gelbėjimo įranga, pakartojo pagrindines saugaus elgesio ant ledo taisykles. Diskusijos metu kartu su pareigūnais pradinukai išsiaiškino, kaip reikia saugiai elgtis, jei žmogus skęsta. Ugniagesiai gelbėtojai akcentavo, jog mokėjimas plaukti negarantuoja saugumo įlūžus ledui. Taip pat moksleiviai išsiaiškino ir ugniagesių gelbėtojų mokymosi galimybes Lietuvoje.  Po pamokos pareigūnai mokiniams palinkėjo saugių žiemos švenčių.

Pamoka su pareigūnais - puiki ir naudinga patirtis, skatinanti teigiamą požiūrį į ugniagesio gelbėtojo profesiją. Ši pamoka vaikams priminė saugaus elgesio taisykles ne tik žiemos atostogų metu, bet ir ekstremaliose situacijose. Dėl ugniagesio gelbėtojo mokymosi galimybių visada galite konsultuotis su mokyklos karjeros ugdymo specialiste Jolanta Liutikiene.

 

Įsidėmėkite:

•                pamatę skęstantį žmogų skambinkite 112;

•                gelbėti skęstantį gali tik labai geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus;

•                ledas laikomas tvirtu, kai jo storis yra daugiau kaip 7 cm (kai ant ledo yra grupė žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm);

•                tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas;

•                plonas ledas būna ir tose vietose, kur įteka upeliai, yra šaltinių;

•                ant upės, ežero, tvenkinio ledo VIENAS NIEKADA NEIK;

•                tik eidamas su suaugusiu gali jaustis saugus.

 

Karjeros ugdymo mokytoja Jolanta Liutikienė