Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Penktos ir šeštos klasės mokiniai aplankė kalėdinį Vilnių

Gruodžio 21 d., prieš pat didžiąsias žiemos šventes, 5–6 klasių mokiniai kartu su klasių auklėtojomis išvyko į sostinę. Nors oras už autobuso lango labiau priminė rudenį, tačiau viduje nuo pat ankstyvo ryto tvyrojo šventinė nuotaika.

Kalėdiniais megztiniais pasipuošę, smagiai nusiteikę ir niūniuodami kalėdines melodijas ekskursijos dalyviai net ir nepastebėjo, kaip praskriejo laikas iki Vilniaus. Vos išlipus iš autobuso, moksleivius pasitiko gidė, kuri aprodė kalėdinėmis dekoracijomis pasidabinusį senamiestį. Vesdama Kalėdų senelio pėdsakais, gidė papasakojo vaikams įdomiausias istorijas apie šalia esančius pastatus, paminklus. Taip pamažu žingsniuodami ir apžiūrinėdami Vilniaus senamiesčio gatveles, moksleiviai atkeliavo ir į prie pat Valdovų rūmų įsikūrusią Kalėdų senelio rezidenciją. Kol viena moksleivių grupė jaukiai šnekučiavosi apie Kalėdų paslaptis su tikrų tikriausiu žilabarzdžiu Kalėdų seneliu, kiti – greta esančiame pašto namelyje rašė kalėdinius laiškus, vildamiesi šventinį rytą sulaukti Kalėdų senelio atsakymo.

Nors moksleiviai ir nebėra maži, tačiau kas gi atsisakys nukeliauti į Laplandiją, kas gi atsisakys prisėsti Kalėdų seneliui ant kelių ir kartu su juo nusipaveiksluoti magiškoje Kalėdų rezidencijoje? Žinoma, jog susitikimas su Kalėdų seneliu neįsivaizduojamas ir be saldžių dovanėlių. Taigi, įsiamžinę bendroje nuotraukoje prie Kalėdų senelio namelio, moksleiviai bėgte nubėgo į Valdovų rūmų kiemą, kur jų jau laukė turbūt daugeliui pati įdomiausia ekskursijos dalis - čiuožinėjimas ant ledo. Daug džiaugsmingo juoko, daug kritimų ir šlapių drabužių, tačiau vis tiek nepaprastai smagi moksleivių patirtis ant Valdovų rūmų ledo. Kai kas prisipažino, jog pačiūžas išbandė pirmą kartą, o kai kas – demonstravo puikius čiuožimo ant ledo įgūdžius ir net atliko įmantrius dailiojo čiuožimo triukus. Ištiksėjus čiuožinėjimo laikui ant 700 kv. metrų ledo čiuožyklos, visa praalkusi ir sušalusi ekskursijos grupė nukulniavo žibančiomis lemputėmis žėrinčiu Gedimino prospektu ieškoti karšto arbatos puodelio ar skanutėlio mėsainio. Po gardžių pietų, atitirpinę užšalusias rankas ir kojas, mokiniai apžiūrėjo Vilniaus kalėdinę eglutę, pasivaikščiojo po Kalėdų miestelį. Po tokios šventinės ekskursijos neabejotinai Kalėdų stebuklo laukimas tapo dar malonesnis!