Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Šventinis mokinių koncertas "GELTONA ŽALIA RAUDONA".

Projektas "Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios"

Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji išskirtinai svarbios datos mūsų tautai ir valstybei. Šventosios mokykla siekdama, jog mokyklos auklėtiniai ugdytųsi meilę ir pasididžiavimą Lietuva, kaip ir kasmet patriotiškai bei aktyviai paminėjo šias istorines datas, įgyvendino ir tradicinį mokyklos projektą ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios“. Trys svarbiausios lietuviui spalvos – GELTONA ŽALIA RAUDONA – tapo šių, Lietuvai dedikuotų, renginių simboliu.

Vasario 8 d. mokyklos sporto salėje vyko 5-8 klasių tarpklasinis stalo teniso turnyras ,,GELTONA ŽALIA RAUDONA”. Sporto renginys organizuotas dviem pogrupiais - pirmiausia varžėsi 5-6 klasių mokiniai, vėliau rankos miklumą demonstravo 7-8 klasių moksleiviai. Kovo 1 d. Šventosios mokykloje buvo surengtos ir draugiškos tarptautinės 6-8 klasių berniukų 3x3 krepšinio varžybos, kuriose dalyvavo Šventosios mokyklos berniukų rinktinė komanda, svečiai iš Latvijos Rucavos pagrindinės mokyklos ir Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos. Tokios sporto varžybos skatina moksleivių bendradarbiavimą, fizinį aktyvumą, puoselėja bendruomeniškumo jausmą. Nuostabu, kai moksleiviai išmaniuosius telefonus iškeičia į stalo teniso raketes ar krepšinio kamuolį, mokosi džiaugtis bendraklasių ir kitų komandų pergalėmis. Nors ne vien dėl medalių ar nugalėtojų titulų kovota, tačiau visada malonu būti įvertintam, tad geriausieji ir šį kartą apdovanoti medaliais.

Vasario 12 d. mokyklos aktų salėje būriavosi tikri mūsų šalies patriotai, entuziastingai nusiteikę viktorinoje ,,GELTONA ŽALIA RAUDONA” pademonstruoti savo žinias apie Lietuvą ir lietuvių kalbą. Vasario 16-osios minėjimui skirtoje viktorinoje mokiniai, dirbdami mišriose 5-8 kl. komandose, varžėsi tarpusavyje, atsakinėdami į žaidimo pagrindu sukurtus viktorinos klausimus. Kiek vėliau dalyvių laukė ir žaibo turnyras ,,100 klausimų apie Lietuvą ir lietuvių kalbą”, kuriame moksleiviai turėjo kuo greičiau pateikti teisingą atsakymą - įvardinti ekrane matomą nusipelniusią Lietuvos istorijai, kalbai ar kultūrai asmenybę, prisiminti lietuvių gramatikos taisykles, įvardinti knygos pavadinimą ar senuosius lietuvių buities daiktus. Trečiasis etapas patikrino smulkiosios tautosakos žinias - mokiniai stengėsi atverti mįslių ir patarlių lobynus. Renginio dalyvių ir žiūrovų akis džiugino ir viktorinos vedėjos, pasipuošusios margaspalviais tautiniais kostiumais. Patriotiškumą, meilę savajam kraštui ir gimtajai kalbai puoselėjanti viktorina užbaigiama nugalėtojų komandų apdovanojimais ir sveikinimais!

Mokykla tradiciškai dalyvavo ir vasario 15 d. Palangos sporto centro organizuotame bėgime „GELTONA ŽALIA RAUDONA“. Šis kasmetinis bėgimas suburia visą mokyklos ir Šventosios bendruomenę - ketvirtadienio rytą mokyklos kieme rinkosi ir moksleivių tėveliai, ir net jų augintiniai, pasiryžę kartu dalyvauti patriotiškame bėgime. Po Tautiškos giesmės ir sveikinimo žodžių moksleiviai, įvertinę savo fizinį pajėgumą, galėjo rinktis jiems tinkamiausią bėgimo distanciją. Pradinių klasių moksleiviai  rinkosi  „GELTONĄ“ (500 m) ilgio trasą, vyresnieji mokiniai „ŽALIĄ“  (1,25 km), o patys ištvermingiausieji „RAUDONĄ“, 2,5 km ilgio trasą. Tautine atributika pasipuošę, besišypsantys ir pajūrio vėjo nuraudintais skruostais bėgikai pasiekė finišo liniją, kur jų laukė medaliai.

Šventosios mokyklos auklėtiniai kasmetinio projekto „Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios“ metu demonstravo ir savo kūrybiškumą: 5-7 kl. moksleiviai kūrė knygų skirtukus Lietuvai bei surengė kūrybinių darbų parodą ,,Gražiausi lietuviški posakiai”, mokiniai gamino ir Lietuvos nepriklausomybės simboliu tapusius vėjo malūnėlius Palangos miesto pilietinei akcijai ,,Laisvės pieva”. Pradinukai taip pat aktyvūs mokyklos projekto dalyviai: šiemet jie išbandė savo jėgas dailiojo rašymo, skaitovų konkurse, patys kūrė Padėkos raštus konkursų dalyviams ir nugalėtojams. Neabejotinai mažiesiems mokyklos auklėtiniams smagu dalyvauti įvairiose netradicinėse veiklose, bet labai džiugu ir draugo sukurtą Padėką gauti! Dailiojo rašymo darbai visą mėnesį bus eksponuojami mokyklos bibliotekoje. Pradinukai meilę Tėvynei išreiškė ir žodžiais, dalyvaudami pradinių klasių mokinių skaitovų konkurse „Tau, Lietuva!” Eilėraščių popietės metu atsiskleidė jaunųjų lietuvaičių patriotiškumas, drąsa, meilė gimtajam kraštui. 

Daugybę metų puoselėjamas Šventosios pagrindinės mokyklos projektas ,,Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios“ užbaigiamas finaliniu koncertu ,,GELTONA ŽALIA RAUDONA”. Kovo 8 d. , šio renginio metu, žiūrovai ir dalyviai keliavo trijų Lietuvai svarbiausių spalvų keliu. Tradiciškai renginys pradėtas Tautiška giesme, o šokių, dainų ir eilėraščių kupino koncerto metu prisimintos Lietuvos vėliavos spalvų simbolinės reikšmės, aptarta ir žodžio „vėliava” reikšmė, sąsajos su protėvių vėlėmis. GELTONOS spalvos - saulės, šviesos, vilties - keliu vedė 4 kl. šokėjai bei muzikos mokytojo E. Jucevičiaus suburto choro atliekamos dainos. Tiesa, dainuoti drauge charizmatiškasis muzikos mokytojas privertė net ir aktų salėje susirinkusius tėvelius bei mokinius. Juk, kai lietuviai džiaugiasi, lietuviai dainuoja – o džiaugsmo ir šypsenų koncerto metu tikra netrūko! Gausiais plojimais išlydėti ir pirmokai, kurie padovanojo eilėraščius apie Lietuvą, jos gamtą. ŽALIOS spalvos - amžinybės, gyvybės - keliu kvietė žengti sportinių šokių šokėjai (Emelita ir Dominykas), kiek vėliau žiūrovai pakerėti klausėsi tarmine žemaičių kalba atliekamo trečiokės Karilės pasakojimo apie plačiašakį ąžuolą. O visas istorines datas ir garsias Lietuvos asmenybes prisiminti padėjo repas ,,Šventinis bankuchenas” (taisyklingiau, šakotis), kurį atliko 7 kl. mokinių duetas Aivilė ir Kasparas. RAUDONA spalva - tai mūsų protėvių išlietas kraujas ir drąsa, kovojant dėl visų mūsų laisvės. Deja, Lietuvos valstybės laisvės kelias - nelengvas, pilnas kliūčių, skaudžių dūrių... Lietuvių kovingą ir veržlią dvasią puikiai perteikė šokių kolektyvo ,,Eglija” (mokyt. E. Venslauskienė) šokėjos ir jų atliekamas ugningasis „Tango“. Koncertą papuošė jausmingas antrokų šokis ,,Lašeliai” bei pirmokų ,,Katino ir pelės čia čia čia“ (mokyt. M. Kažienė). Galiausiai žiūrovų laukė ir finalinis koncerto šokis ,,Aš esu vėliava”, kuriuo simboliškai ir užbaigiamas šis ilgametis, patriotiškumą ugdantis mokyklos projektas.

 

Džiugu, jog Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji nėra tik istorinės datos, tai dienos, kai mes visi randame laiko susiburti prasmingai, pilietiškai veiklai. Šventosios mokyklos bendruomenė brangina Lietuvą ir pasididžiuodama kelia mūsų šalies trispalvę! Tegyvuoja GELTONA ŽALIA RAUDONA!