Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Nacionalinės profesinio veiklinimo iniciatyvos „Šok į tėvų klumpes“ Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos dienoraštis

„Šok į tėvų klumpes“ - tai nacionalinė profesinio veiklinimo iniciatyva, skirta 1–12 klasių mokiniams. Ją nuo 2015 m. organizuoja Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros (LINEŠA) Ugdymo karjerai skyrius. Pagrindinis tikslas - pasitelkus mokinių tėvus (globėjus), suteikti mokiniams profesinio veiklinimo paslaugas, ugdyti jų karjeros kompetencijas, supažindinti su artimųjų profesijomis ir fizinėmis jų darbo vietomis.

Profesinis veiklinimas yra neatsiejama bendrojo ugdymo mokyklų ugdymo karjerai proceso dalis, kuri mokiniams padeda:

•                aktyviai pažinti įvairias darbo galimybes;

•                tyrinėti profesijų ypatumus;

•                kaupti darbo patirtį;

•                ugdytis profesinę motyvaciją;

•                planuoti būsimą karjerą;

•                pažinti save, aplinką, darbo rinką;

•                susipažinti su tam tikrų profesijų atstovais;

•                ugdytis karjeros kompetencijas.

Džiugu, kad šiais mokslo metais Šventosios pagrindinės mokyklos mokinių tėveliai aktyviai jungiasi prie šios profesinio veiklinimo iniciatyvos. Antrokės Gabrielės tėvelis pasiūlė pristatyti klasės mokiniams programuotojo profesiją. Dalinosi profesinėmis žiniomis, paaiškino, kaip programuotojas naudodamas specialią kalbą kuria, testuoja ir diegia kompiuterines duomenų bazes, internetines svetaines, elektroninės prekybos ir aptarnavimo sistemas, rašo programas kompiuteriams, išmaniesiems įrenginiams. Gabrielės tėvelis juokavo, kad šis darbas tinka tiems žmonėms, kurie mėgsta spręsti problemas. Pristatymo metu pasakojo, kad visi programavimo darbai prasideda nuo kliento poreikio. Akcentavo, kad programuotojui reikia mokėti anglų kalbą, matematiką, informatiką. Pamokos praktinėje dalyje moksleiviams demonstravo programavimo užduotis, o kiek vėliau pradinukai ir patys žaidė kompiuterinį žaidimą.

Gegužės 3 dieną antroje klasėje besimokančios Ernestos mama pakvietė į Palangos reabilitacinę ligoninę ir pristatė slaugytojos profesiją. Mokiniai dalyvavo ekskursijoje, turėjo galimybę susipažinti su slaugytojos darbo diena Palangos reabilitacinėje ligoninėje. Čia mokiniai aplankė druskų kambarį, vandens procedūrų, kineziterapijos, masažo kabinetus. Ligoninės personalas nuoširdžiai demonstravo medicininius  aparatus ir jų teikimo naudą žmogaus sveikatai (šalčio terapija, šviesos terapija, purvo terapija).  Mokiniai stebėjo rankų parafino vonelių teikiamą paslaugą. Ernestos mama su mokinukais dalinosi savo ilgamete darbo patirtimi, nuoširdžiai pasakojo apie savo darbo patirtį, prisipažino, kad myli savo darbą ir džiaugiasi pasveikusiais klientais.

Gegužės 8 d. pirmokės Emelitos tėvelio iniciatyva suorganizuota ekskursija į žuvies perdirbimo  įmonę „Žuvita“. Pirmos klasės mokinius pasitiko įmonės administracijos atstovai, kurie pasakojo apie įmonės veiklą ir iš toli leido stebėti žuvies perdirbimo cechų veiklą. Mokiniai buvo aprūpinti vienkartiniais rūbais, kepurėmis, pirštinėmis, antbačiais. Įmonės gamybos vadovė instruktavo apie saugų elgesį ekskursijos metu, akcentavo apie švaros svarbą darbo vietoje, išsamiai papasakojo apie darbuotojų darbo rūbus. Ekskursijos metu mokiniams papasakojo apie įvairius įrenginius, sandėliavimo, žuvies perdirbimo ir šaldymo patalpas, o ekskursijos pabaigoje visus pirmokus pavaišino saldžia šokolado plytele, linkėdama sugrįžti ir dirbti šioje įmonėje.

Dienoraštis nuolatos pildomas. Artimiausiu metu mokiniai susipažins su svetingumo verslu, profesijos mokytojos darbo diena, ugniagesių – gelbėtojų pamainos vado atsakomybėmis. Mokiniai džiaugiasi turėdami galimybę susipažinti su tėvelių profesijomis iš arčiau, pažinti, tyrinėti ir planuoti savo karjeros galimybes.