Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

„Šok į tėvų klumpes“ Palangos gaisrinėje

Nacionalinės profesinio veiklinimo iniciatyvos „Šok į tėvų klumpes“ dėka Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos šeštos klasės mokiniai lankėsi Palangos gaisrinėje, kurioje dirba 6 klasės mokinio Gintaro tėtis. Gintaro tėtis – ugniagesių gelbėtojų pamainos vadas, turintis ilgametę darbo patirtį. Moksleiviai sužinojo, jog Palangos gaisrinės tikslus pavadinimas – PAGD prie VRM Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Atvykusius mokinius pasitiko pareigūnės Greta ir Milda. Inspektorės mokiniams suorganizavo pamoką ugniagesių gelbėtojų mokymo klasėje apie saugų elgesį namuose. Po moksleivių žinių patikrinimo Gintaro tėtis suorganizavo ir ekskursiją po Palangos gaisrinės patalpas: „dispečerinę“, pamainos vado kabinetą, ugniagesių gelbėtojų poilsio zonas, sporto salę, gaisrinės automobilių garažus. Gintaro tėtis dalinosi profesinėmis žiniomis, ugniagesių gelbėtojų pamainos vado darbo diena ir jo atsakomybėmis. Savo pamainos ugniagesiams gelbėtojams suorganizavo praktinę pamoką „Išvažiavimas į įvykio vietą“. Mokiniai smalsiai stebėjo, kaip pareigūnai operatyviai reagavo, rengėsi „kovinius rūbus“ ir kaukiant sirenoms išvyko į galimai įvykio vietą.

Po praktinės pamokos mūsų mokiniams ugniagesiai gelbėtojai suteikė galimybę apsirengti jų darbo rūbais,  užsidėti deguonies balionus. Smagiausia vizito dalis – vandens žarnos. Prižiūrimi ugniagesių gelbėtojų visi mokiniai galėjo išbandyti ir paleisti vandens srovę iš vandens žarnų, o paskui atidžiai klausydamiesi mokėsi, kaip teisingai susukti vandens žarnas ir patalpinti į ugniagesių automobilį. Pamainos vadas Tomas mokiniams akcentavo, kad po gelbėjimo darbų ugniagesiai turi susitvarkyti, nepalikti darbo įrankių. Mokiniai džiaugėsi ir dėkojo Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams gelbėtojams ir jų administracijai už galimybę pasimatuoti ugniagesių gelbėtų profesiją, išgirsti apie jų kasdienio ir labai atsakingo darbo ypatumus.

Smagu, kad Lietuvos nacionalinė švietimo agentūra dešimt metų organizuoja  nacionalinę profesinio veiklinimo iniciatyvą „Šok į tėvų klumpes“ ir suteikia vaikams galimybę domėtis savo tėvelių profesijomis, o klasės mokiniams atveria galimybes susipažinti su tam tikrų profesijų atstovais.

Karjeros specialistė Jolanta Liutikienė