Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Šventosios pagrindinė mokykla - tarptautinio projekto narė

Palangos Šventosios pagrindinė mokykla prisijungė prie Latvijos organizuoto tarptautinio projekto ,,Spalvotos pasakos“ (“Colorful stories“), kurio metu bendradarbiaujant dviem kaimyninėms valstybėms - Lietuvai ir Latvijai - buvo sukurta elektroninė moksleivių kūrybinių darbų knyga latvių, lietuvių ir anglų kalbomis. Įkvėpti Latvijos poeto ir rašytojo Imanto Ziedonio kūrybos, mokiniai turėjo sukurti spalvotas pasakas, o projekto pabaigoje kūrybiškai pavaizduoti šių pasakų siužetus filmukais, iliustracijomis ar komiksais.

Europos mokytojus ir mokinius apjungiančioje e.Twining programoje, įgyvendinant šį tarptautinį projektą, iš viso bendradarbiavo 6 mokyklos: Liepojos vidurinė mokykla (Liepājas Raiņa vidusskola), Palangos Šventosios pagrindinė mokykla, Liežerės pradinė mokykla (Liezēres pamatskola), Liepojos Janio Čakstės vidurinė mokykla (Liepājas Jāņa Čakstes vidusskola), Vilanių vidurinė mokykla (Viļānu vidusskola) ir privati pradinė mokykla „Namiņš“ (privātā sākumskola "Namiņš"). Tarptautinio literatūrinio projekto pradžioje kiekvienai mokyklai buvo paskirta spalva: raudona, juoda, geltona, žalia, mėlyna, violetinė. Šventosios pagrindinei mokyklai burtų keliu atiteko geltona spalva, tačiau, prieš pradėdami kurti istoriją, moksleiviai turėjo atlikti namų darbų užduotį – nupaveiksluoti vieną pasirinktą geltonos spalvos objektą. Kitą dieną lietuvių kalbos pamokos metu moksleiviai peržiūrėjo visas klasės draugų atsiųstas nuotraukas ir demokratiniu būdu išrinko pačius įdomiausius 5 geltonos spalvos objektus. Sekantis projekto etapas – kūrybinis rašymas: dirbdami grupėse, porose ar individualiai 5–6 kl. moksleiviai kūrė 100 žodžių istoriją, panaudodami šiuos 5 geltonus objektus. Pasaka turėjo atitikti ir teksto struktūros reikalavimus: turėti įžangą, dėstymą, pabaigą.

Projekte dalyvaujančios mokyklos pačias gražiausias spalvotas istorijas sukėlė į bendrą platformą savo gimtąja (lietuvių ar latvių) kalba, taip pat pateikė ir pasakų vertimus anglų kalba. Šventosios pagrindinės mokyklos moksleiviai turėjo atlikti ir dar vieną užduotį - perskaityti projekte dalyvaujančių Latvijos mokyklų sukurtas pasakas ir jas iš anglų kalbos išversti į lietuvių kalbą. O tai nebuvo taip lengva – pažodinis vertimas netiko. Paskutinis projekto etapas – kūrybiškas spalvotos istorijos pristatymas. Latvijos mokyklų auklėtiniai kūrė spektaklius, komiksus, filmukus, o Šventosios mokyklos ugdytiniai nusprendė sukurtą pasaką iliustruoti. Pasakos apie viščiuką iliustracijas kūrė 6–8 kl. mokiniai, o gražiausi piešiniai papuošė trikalbės elektroninės knygos puslapius.

Šis tarptautinis projektas unikalus tuo, jog viso projekto metu buvo tobulinamos skirtingos mokinių kompetencijos: komunikavimo, pažinimo, kultūrinė, kūrybiškumo, socialinė ir emocinė. Lietuvos bei Latvijos moksleiviai mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti, kultūringai dalyvauti diskusijose, kritiškai vertinti savo ir kitų kūrybą, ugdėsi kūrybiškumą, lavino vaizduotę, mokėsi reikšti mintis taisyklinga kalba. Šventosios pagrindinė mokykla visuomet džiaugiasi, galėdama išbandyti naujas programas ir mokymo(-si) platformas, prisijungti prie prasmingų veiklų ir įdomių projektų.

 

Elektroninę knygą "Spalvotos pasakos" rasite čia.