Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Šventosios mokykla aktyviai dalyvavo iniciatyvoje „Šok į tėvų klumpes“

Šventosios pagrindinės mokyklos ugdytiniai ir jų tėveliai, paskatinti karjeros specialistės J. Liutikienės, noriai prisijungė prie jau dešimtmetį veikiančios nacionalinės profesinio veiklinimo iniciatyvos „Šok į tėvų klumpes“. Džiugu, jog šį pavasarį moksleivių tėveliai buvo itin aktyvūs ir noriai atvėrė savo darboviečių duris. Iniciatyvos metu mokiniams pristatyta nemažai skirtingų profesijų: programuotojo, slaugytojos, ugniagesio gelbėtojo, administratorės,  padavėjo, masažisto ir daugybė kitų.

Balandžio 19 d. antrokės Gabrielės tėvelis papasakojo apie programuotojo profesiją: paaiškino, kaip testuojamos ir diegiamos kompiuterinės duomenų bazės, internetinės svetainės, parodė, kaip kuriamos programos išmaniesiems įrenginiams. Programuotojas mokiniams akcentavo, kad šios profesijos specialistas turi puikiai mokėti anglų kalbą, matematiką ir informatiką.

Gegužės 3 d. antroje klasėje besimokančios Ernestos mama pakvietė į Palangos reabilitacinę ligoninę, kur mokiniams pristatė slaugytojos profesiją. Atvykę į Palangos reabilitacinę ligoninę, mokiniai aplankė druskų kambarį, vandens procedūrų, kineziterapijos, masažo kabinetus. Ligoninės personalas smalsiems pradinukams nuoširdžiai demonstravo medicininius aparatus ir papasakojo apie jų teikiamą naudą žmogaus sveikatai.

Gegužės 8 d. pirmokės Emelitos tėvelio iniciatyva suorganizuota smagi ekskursija į žuvies perdirbimo  įmonę „Žuvita“. Čia įmonės atstovai, pristatę ,,Žuvintos“ veiklą, leido vaikams stebėti, kaip dirba žuvies perdirbimo cechai. Ekskursijos metu mokiniams papasakota apie įvairius įrenginius, sandėliavimo, žuvies perdirbimo ir šaldymo patalpas.

Gegužės 13 d. pirmos klasės mokiniai susipažino su klasės draugo Beno šeimos svetingumo verslu Šventojoje. Verslininkai atsakingai pasiruošė pirmokams pristatyti administratorės, kambarinės, aplinkos prižiūrėtojo, gyvūnų prižiūrėtojo, padavėjo profesijas. Mokiniams buvo paruoštos labai įdomios praktinės užduotys: sodinti ir laistyti gėles, užvilkti patalynę bei gražiai pakloti lovą, pašerti sodyboje esančius gyvūnus.

Gegužės 23 d. antrokės Sofijos mama pakvietė susipažinti su grožio krypties profesijos mokytojos darbo diena Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Ekskursijos metu mokiniai aplankė visažisto, slaugytojo padėjėjo, paramediko, masažuotojo, gyvūnų priūrėtojo, dekoratyvinio apželdintojo darbuotojo mokymo klases.

Gegužės 27 d. šeštos klasės mokiniai lankėsi Palangos gaisrinėje, kur ugniagesių gelbėtojų pamainos vadu dirba vieno iš šeštos klasės moksleivių Gintaro tėvelis. Iš pradžių gaisrinėje moksleiviams suorganizuota saugaus elgesio pamoka, po to mokiniai dalyvavo ekskursijoje, kurios metu galėjo apžiūrėti gaisrinės patalpas. Kiek vėliau, prižiūrimi ugniagesių gelbėtojų, moksleiviai atliko ir kasdienes šios profesijos atstovų užduotis bei darbus.

Iniciatyva „Šok į tėvų klumpes“ suteikia išskirtinę galimybę moksleiviams susipažinti su plačiu profesijų pasauliu, padeda ugdytis karjeros kompetencijas,  o tokios netradicinės veiklos, kurių metu į ugdymo procesą įsitraukia ir moksleivių tėveliai, kuria gražią bendrystę tarp mokyklos bendruomenės narių. Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra, dėkodama už įsitraukimą į nacionalinę iniciatyvą, tėveliams ir jų darbdaviams atsiuntė nuoširdžias padėkas: „Mes, su Jūsų pagalba, ugdome mokinius karjerai – ruošiame juos ateičiai.“