Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Šventosios mokiniai dalyvavo respublikinėje konferencijoje „Istorija kurorte“

Birželio 6 d. Šventosios mokinių grupė (6–8 kl.), lydima teatro mokytojos R. Radzevičienės ir lietuvių kalbos mokytojos A. Viskontės,  dalyvavo respublikinėje 5–8, I–II gimnazijos klasių mokinių konferencijoje ,,Istorija kurorte“, kuri vyko Neringos gimnazijoje, Nidoje. Konferencijoje moksleiviai pristatė istorinę literatūrinę kompoziciją „Mes – iš Šventosios“, klausėsi ir kitų moksleivių iš Birštono, Klaipėdos, Nidos pranešimų, taip sužinodami daug įdomios informacijos apie kitus kurortinius Lietuvos miestus bei jų istoriją. Ruošdamiesi konferencijai, moksleiviai turėjo galimybę labiau pažinti savo kraštą, plėtoti žinias apie Šventosios kurorto istorinį palikimą, kultūros paminklus, įžymius veikėjus.

Kelionė į Kuršių neriją moksleiviams paliko neišdildomus įspūdžius, mat daugeliui tai buvo pirmasis apsilankymas šioje unikalioje, išskirtiniu gamtovaizdžiu apdovanotoje Lietuvos teritorijoje. Po konferencijos moksleiviai buvo pakviesti į ekskursiją „Ikoniškoji Nida“, kiek vėliau ir į edukacinį užsiėmimą etnografinėje Nidos žvejo sodyboje, įsikūrusioje ant marių kranto. Muziejuje edukacijos dalyviai susipažino su esminiais Kuršių nerijos istorijos fragmentais, vėtrungių atsiradimo istorija ir reikšme, o paskui buvo įtraukti į smagią kūrybinę veiklą: akriliniais dažais spalvino medinius vėtrungių modelius, kurie ir atiteko kaip dovana-suvenyras, priminsiantis apsilankymą šiame smėlių ir vandenų krašte.