Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Netradicinė gyvenimo įgūdžių pamoka Šventosios uosto prieplaukoje

Birželio 6 d. vyko netradicinė gyvenimo įgūdžių  pamoka „Saugus elgesys vasarą prie vandens telkinių“ 5–8 kl. mokiniams. Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinės tarnybos pareigūnai suorganizavo mokymus ir praktines užduotis moksleiviams Šventosios uosto prieplaukoje. Mokiniai turėjo galimybę praktiškai pasitikrinti žinias ir išbandyti savo jėgas gelbėjimo rato metimo rungtynėse, susipažinti su nauja gelbėjimo įranga, prisiminti pagrindines saugaus elgesio prie vandens taisykles. Diskusijos metu moksleiviai kartu su pareigūnais išsiaiškino, kaip reikia saugiai elgtis, jei žmogus skęsta, diskutavo apie tai, kad mokėjimas plaukti negarantuoja saugaus maudymosi.  Pareigūnai mokiniams palinkėjo saugios vasaros ir prasmingų susitikimų kitais mokslo metais.  

Pamoka su pareigūnais - puiki ir naudinga patirtis. Smagu, kad susitikimai su ugniagesiais gelbėtojais, pasitinkant vasarą, tampa gražia Šventosios mokyklos tradicija. Dėkojame Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinės tarnybai už ilgametį bendradarbiavimą, pritardami posakiui -  „Žinojimas saugo“.

Įsidėmėkite: 

  • Pamatę skęstantį žmogų, skambinkite 112. 
  • Poilsiaudami prie vandens, susipažinkite su aplinka, svarbu žinoti vietovės pavadinimą, žinoti tikslias buvimo koordinates, kad paskambinę 112 galėtumėte aiškiai ir tiksliai atsakyti į Bendrosios pagalbos dispečerės užduotus klausimus.  
  • Gelbėti skęstantį gali tik labai geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus.
  • Apsidairykite, gal yra kokios nors gelbėjimosi priemonės: gelbėjimosi ratas, kamuolys, virvė ar panašiai.

Gyvenimo įgūdžių mokytoja Jolanta Liutikienė