Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Tarptautinė mokinių konferencija „Kurortų pėdsakais“

Birželio 17 d. Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos iniciatyva Palangos kurorto muziejuje vyko tarptautinė 5–8 kl. moksleivių konferencija ,,Kurortų pėdsakais“. Konferencijoje, skirtoje skatinti aktyvų mokinių domėjimąsi kurortinių miestų istorija, etnine kultūra, paveldu ir tradicijomis, moksleiviai pristatė dešimt įvairiausių pranešimų apie Lietuvos kurortinius miestus - Palangą, Šventąją, Nidą, Juodkrantę, Druskininkus - ir net apie kaimyninės Latvijos kurortinį miestą - Liepoją.

Pasivaikščioję po Kurorto muziejaus erdves, moksleiviai iš Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos, Palangos ,,Baltijos“ pagrindinės mokyklos, Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos, Neringos gimnazijos, Druskininkų ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos ir Latvijos Liepojos Raina vidurinės mokyklos vaizdo bei garso pranešimais pristatė savo kurortinio miesto istoriją, išskirtinius kultūros paveldo objektus, žymias asmenybes. Konferencijos metu mokiniai pasidalino įdomiais istoriniais faktais bei pasakojimais apie tarpukario Palangą, Palangos miesto kūrėjus grafus Tiškevičius, burmistrą Joną Šliūpą. Paaiškinta, kaip žvejų kaimelis Nida tapo pasauliniu kurortu, virtualiai pakeliauta po pasakiškąją Juodkrantę, konferencijos dalyviai išvydo ir istorinę literatūrinę kompoziciją apie atgimstantį uostamiestį - Šventąją. Svečiai iš Druskininkų parengė pristatymą apie žymųjį savo kraštietį M. K. Čiurlionį - nufilmuotame moksleivių interviu prisiminimais apie talentingąjį kompozitorių, dailininką dalinosi pats M. K. Čiurlionio proanūkis. Konferenciją papuošė septintos klasės moksleivis iš Latvijos, anglų kalba parengęs ir pristatęs informatyvų pranešimą apie Latvijos kurortinį miestą Liepoją, savojo miesto grožį konferencijos dalyviams atskleidė ir sukurtu filmuku. Po konferencijos svečiai iš kitų kurortinių miestų buvo pakviesti į edukaciją Palangos gintaro muziejuje, kur susipažino su grafų gyvenimu ir viena gausiausių pasaulyje gintaro inkliuzų ir unikumų kolekcija.

Kurortiniai miestai – saviti bei išskirtiniai savo kraštovaizdžiu, istorija ir žmonėmis. Džiugu, jog ši konferencija ,,Kurortų pėdsakais“ prasmingai popietei subūrė Lietuvos ir Latvijos kurortinių miestų moksleivius, taip skatindama moksleivių pasididžiavimą savo kurortiniu miestu. Šventosios pagrindinės mokyklos direktorė V. Šarkienė užbaigė šią moksleivių konferenciją, įteikdama padėkas ir dovanas konferencijoje dalyvavusiems moksleiviams bei jų mokytojams, nuoširdžiai dėkodama už bendradarbiavimą Kurorto bei Gintaro muziejams.