Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Suskambėjo dainos ir šokiai Klaipėdoje!

Birželio 9 d. mūsų mokyklos jaunieji dainininkai dalyvavo Vakarų Lietuvos dainų šventėje, kuri pagal dalyvių skaičių yra antroje vietoje po Vilniuje vykstančios visos Lietuvos Dainų šventės.

Šiais metais Lietuva švenčia garbingą Lietuvos Dainų šventės 100-metį. Tad ir Klaipėdos krašto Dainų šventė buvo skirta šiai iškiliai datai paminėti. Šventė prasidėjo iškilmingomis dalyvių eitynėmis miesto gatvėmis – nuo Atgimimo aikštės ir H. Manto gatvių sankryžos iki pat Klaipėdos vasaros estrados, kurioje ir vyko pagrindinis renginys, skirtas dainai, šokiui ir muzikai. Šiemet tradicinėje Vakarų Lietuvos dainų šventėje dalyvavo beveik 7000 atlikėjų, per 270 kolektyvų - vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų chorai, vokaliniai ansambliai, tautinių instrumentų orkestrai ir ansambliai, tradicinių kanklių ansambliai, skudučių ansambliai, liaudiškos muzikos kapelos ir šokių kolektyvai - iš 71 Lietuvos miesto ir miestelio. Tarp jų – ir iš Šventosios.

Klaipėdos kraštas nuo seno garsėjo savo dainų šventėmis, kurių tradicijos siekia dar 19 a. pabaigą. Lietuvių filosofas, rašytojas, Mažosios Lietuvos kultūros ir visuomenės veikėjas Vydūnas, pradėdamas 1927 metų pirmąją Mažosios Lietuvos lietuvių dainų šventę, sakė: „Švęsti – yra giedoti iš savo sielos gelmių, reiškia nešti savo, būtent žmogiškumo, balsą į pasaulį…“.

Visą  Vakarų Lietuvos dainų šventės transliacijos įrašą peržiūrėti galite čia.