Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Pamoka apie vandenį

     2013 m. spalio 2 d. 8-9 klasių mokiniai dalyvavo integruotoje chemijos – biologijos pamokoje. Chemijos mokytojos Reginos Burvienės ir 8 kl. vadovės Danutės Petkienės lydimi jie lankėsi nuotėkų valymo įrenginiuose.

      Mokiniai sužinojo, kaip Palangos mieste nuotekų tinklais surenkamos buitinės nuotekos yra mechaniškai ir biologiškai išvalomos įrenginiuose, kurie nuo miesto centrinės dalies nutolę 18 km. Tai patys pažangiausi įrenginiai visoje Lietuvoje. Jie pajėgūs išvalyti 21 tūkst. kubinių metrų nuotekų per parą.

   Turėdami chemijos ir biologijos mokytojų užduotis, mokiniai stengėsi atidžiai klausytis darbuotojų aiškinimų.

     Toje vietoje, kur atiteka nevalytos nuotekos, tvyrojo itin nemalonus kvapas. Praėjusios pro galingus presus, išspaudos (ko tik jose nebūna - net marškinėlių, sportinių baltelių ir t.t.) surenkamos į cisternas ir išgabenamos į šiukšlynus. Nešvarusis vanduo keliauja toliau per įvairius įrenginius, kol visiškai išvalytas patenka į jūrą.

     Ši pamoka padėjo mokiniams suprasti, kur dingsta buitinės ir gamybinės nuotėkos iš tualetų, virtuvių, gatvių, plovyklų ir kt.

     Sunku buvo patikėti, kad geriamas vanduo kainuoja trigubai pigiau, negu nuotėkų išvalymas.