Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Mūsų mokinės rašinys – vienas geriausių pasaulyje

      Spalio 4 d. Klaipėdos centrinio pašto rūmų salėje vyko šventė, skirta pagerbti mūsų mokyklos mokinės Gabijos Petrauskaitės laimėjimui. Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius ir Lietuvos pašto Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė mergaitei įteikė iš Šveicarijos atsiųstą bronzos medalį: jis skirtas už rašinį, atstovavusį Lietuvai 42-ojo jaunimo epistolinio rašinio konkurso tarptautiniame etape.

       Gabiją į Klaipėdą lydėjo mokyklos direktorė Valda Šarkienė ir būrelis mokytojų bei klasės draugų. Įspūdinguose, senove dvelkiančiuose pašto rūmuose su gėlėmis ir dovanomis laukė Palangos savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė ir švietimo skyriaus specialistė Diana Gricienė.

        Renginio metu daug šiltų žodžių Gabijai ir mūsų mokyklai pasakė susisiekimo ministras R. Sinkevičius, Lietuvos pašto atstovė V. Pikčiūnienė, švietimo skyriaus vedėja L. Valužienė. Lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Šauklienė padėkojo konkurso organizatoriams už geras temas: jos skatina mokinius plėsti žinias, kūrybingai vystyti dialogą ne tik su artimu žmogumi, bet ir su gamta. Rašydami šiuos sudėtingus rašinius, mokiniai apmąsto bendražmogiškas problemas, mokosi suprasti tikrąsias vertybes.

      Epistolinio rašinio konkursai pasaulyje kasmet vyksta nuo 1971 metų. Juos organizuoja Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautinis biuras ir UNESCO (Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija). Lietuvos mokyklų 5-8 kl. moksleiviai šiuose konkursuose dalyvauja 21-ąjį kartą (mūsų mokykla – nuo 1996 m.) Geriausi darbai iš mokyklų pristatomi atrankai mieste ar rajone, trys iš jų siunčiami į Vilnių. Šiemet į sostinę suplaukė 120 rašinių, juos skaitė ir vertino ne tik šio konkurso, bet ir Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Geriausiuoju pripažintas Gabijos rašinys buvo išverstas į prancūzų kalbą ir pristatytas tarptautiniam atrankos etapui Šveicarijoje. Rugpjūčio mėnesį pasaulio žiniasklaidoje plačiai nuskambėjo pranešimai: pirmąją vietą konkurse laimėjo penkiolikametis berniukas iš Čekoslovakijos, antrąją – 14-metė mergaitė iš Bangladešo, trečiąją – dvylikametė Lietuvos moksleivė.

       Šių metų rašinio tema - ,,Parašyk laišką, kuo brangus vanduo“. Konkurse dalyvavo pusantro milijono pasaulio moksleivių. Į Ženevą iš įvairių šalių buvo atsiųsta 60 geriausiųjų rašinių. Komisijos sprendimu trims iš jų buvo skirti aukso, sidabro ir bronzos medaliai.

       Gabijos Petrauskaitės laimėjimas – įrodymas, kad ir mažose mokyklose gali būti išugdomi kūrybingi mokiniai.


Susiję straipsniai:http://www.ve.lt/naujienos

http://www.ve.lt

http://sventosiosbendruomene.lt

http://www.palangostiltas.lt