Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Mokiniai pagerbė Lietuvos Konstitucijos dieną

       Spalio 24 d. Šventosios pagrindinės mokyklos salėje vyko renginys – integruota istorijos pamoka ,,Konstitucija gyvai“.

       Išklausę istorijos vyr. mokytojo Stasio Baužio pranešimą apie Lietuvos įstatymų kūrimą bei įforminimą amžių eigoje, I – X klasių mokiniai ir parodė, kaip žino ir supranta Tėvynės konstituciją.

       Antrokai (mokyt. Rimantė Toliušienė) pristatė pagrindinį Konstitucijos straipsnį, paaiškino vėliavos, herbo reikšmes, jų naudojimo taisykles; vaizdžiai papasakojo apie 12, 14, 15 straipsnius.

      Aštuntokai (auklėt. Ingrida Griškėnienė) padėjo žiūrovams suprasti skyrių ,,Žmogus ir valstybė“.

       Septintokai (auklėt. Janina Spučienė) kalbėjo apie šeimą kaip valstybės pagrindą, aiškino tėvų ir vaikų teises bei pareigas, priminė, kad užaugę vaikai privalo globoti senus tėvus.

         Šeštokai (auklėt. Stasys Baužys) aiškino įstatymus, susijusius su tautos ūkiu, darbu.

      Ketvirtokai (mokytoja Meilutė Petrauskienė), naudodami plakatus, nuotraukas, vaizdžiai supažindino su Prezidento institucija, pavaizdavo jo rinkimus, priminė, kad Dalia Grybauskaitė – vienintelė prezidentė, pelniusi garbę būti tautos išrinkta net antrąjį kartą.

      Karūnomis pasipuošę trečiokai, padedant mokytojai Rasai Birškuvienei, šauniai inscenizavo ministrų susirinkimą. Jie aiškino, kas suteikia ministro statusą, kokios įvairių sričių ministrų pareigos, net inscenizavo nesėkmingą vieno ministro atleidimą, primindami, kad įstatymai šią teisę suteikia tik prezidentui.

        Apie Lietuvos respublikos teismus ir jų funkcijas aiškino devintokai ir dešimtokai (auklėt. Danutė Petkienė, Kazimieras Litvinas).

      Pirmokėliai ir jų mokytoja Silva Sendrauskienė sudomino renginio dalyvius įspūdinga epizodo iš Konstitucinio teismo, kurį sudaro 9 teisėjai, inscenizacija: visi turėjo progą išgirsti griežtus vyriausiojo teisėjo plaktuko taukštelėjimus, patvirtinančius, kad šio teismo nuosprendžiai – „galutiniai ir neapskundžiami“.

      Renginys, skirtas Lietuvos respublikos Konstitucijos dienai – spalio 25-ajai – paminėti, padėjo mokiniams ne tik suprasti, kas yra konstitucija, bet ir supažindino su svarbiausiais šalies įstatymais.                                                                                                                         Nijolė  Šauklienė, mokytoja