Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Integruota biologijos - technologijų (mitybos) pamoka

       Prieš pat rudens atostogas Šventosios pagrindinėje mokykloje aštuntoje klasėje vyko integruota technologijų ir biologijos pamoka ,,Apie sėklas“. Tam buvo skirtas trijų pamokų laikas.

       Biologijai skirtoje pamokos dalyje mokiniai sužinojo, kad sėkloje slypi būsimo augalo užuomazga - gemalas, aiškinosi sėklos sandarą. Prisiminė, kad sėklose yra sukauptos maisto medžiagos, aptarė, kokių sąlygų reikia, kad sėklos sudygtų, atkreipė dėmesį į tai , kad sėklos skiriasi dydžiu, forma, spalva, skoniu. Skonio savitumus buvo nutarta ištirti technologijų kabinete.

        Technologijoms (mitybai) skirtoje pamokos dalyje aštuntokai aiškinosi, kokie įvairių sėklų skonio savitumai. Iš augalinės ir gyvulinės kilmės maisto produktų jie gamino skirtingus patiekalus, panaudodami įvairias sėklas: pupeles, saulėgrąžas, sezamus.

        Aštuntokai iškepė kvapnių sausainių, išvirė troškinį, pagamino salotas. Visi patiekalai buvo gardūs.

        Aštuntoje klasėje nėra nė vienos mergaitės. Berniukai įrodė, kad moka ne tik gaminti maistą, bet ir gražiai serviruoti stalą.

        Keletas berniukų džiaugėsi pakeitę nuomonę apie nemėgstamas pupeles: jie įsitikino, kad  jos skanios.