Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Kūrybinės dirbtuvės: MOZAIKOS TILTAS

       (Mokyklos bendruomenės metams)

        Balandžio 16 -20 dienomis Šventosios pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos kultūros tarybos programos „Kultūros edukacija“ projektas „Kūrybinės dirbtuvės: MOZAIKOS TILTAS“, kuriame, kaip projekto partneriai, dalyvavo Šventosios pagrindinės mokyklos mokytojai, mokiniai, tėveliai ir keletas šventojiškių. Penkias dienas projekto dalyviai, vadovaujami kūrybinių dirbtuvių organizatorių bei kuratorių Daivos ir Konstantino Klimavičių, mozaikos trencadis technika dekoravo statybinius blokelius, iš kurių buvo sudėtas „Mozaikos tiltas“. Pirmąją dieną tikrose meno dirbtuvėse - mokyklos aktų salėje - vyko susipažinimas, projekto pristatymas ir darbai grupėse: minčių lietus, Mozaikos tilto vizualizacija, eskizavimas ir galutinio sprendimo - kokį tiltą kurti - priėmimas. Kiekviena grupė siūlė statyti vis kitokį tiltą – „Žalčio“, „Saulėlydžio“, „Žuvėdros skrydžio“. Nugalėtoju buvo pripažintas trečiasis, mokinių pasiūlytas, variantas. Išklausę dirbtuvių vadovo Konstantino Klimavičiaus paskaitos „Mozaikos istorija“, „Mozaika ir modernizmas“, „apsiginklavę“ reikiamomis medžiagomis, instrumentais bei saugaus darbo priemonėmis, kitas keturias dienas tilto statytojai intensyviai kūrė, plušėjo, o penktadienį pristatė savo kūrybinių darbų parodą „Žuvėdros skrydžio tiltas“. Tačiau patekti į ją nebuvo taip paprasta: visiems lankytojams reikėjo įsigyti parodos įėjimo „bilietą“ – kaip tikri menininkai savo rankomis jie turėjo atskelti spalvotą keraminės plytelės gabalėlį ir įteikti jį projekto vadovui Konstantinui, kuris kaipmat suklijavo juos ant papildomo statybinio blokelio. Taip gimė dar vienas mozaikos paveikslas - bendras lankytojo bilietas.

         Parodos atidarymą pradėjo viena iš projekto organizatorių Daiva Klimavičienė. Ji pristatė visą kūrybinio proceso eigą ir galutinį rezultatą. Tada menininkas Konstantinas Klimavičius ir mokyklos direktorė Valda Šarkienė iškilmingai atidarė parodą „Žuvėdros skrydžio tiltas“ – užsidėję visas reikiamas apsaugos priemones vienu stipriu plaktuko dūžiu perskėlė spalvotą keraminę plytelę ir ... visi parodos lankytojai sugužėjo apžiūrėti naujojo tilto. Vieni aikčiojo iš susižavėjimo, kiti stebėjo, žavėjosi. Renginio pabaigoje aidint karštiems plojimams visiems kūrybinių dirbtuvių dalyviams buvo įteikti pažymėjimai už dalyvavimą projekte „Kūrybos dirbtuvės: MOZAIKOS TILTAS“.

         Programos „Kultūros edukacija“ projektas „Kūrybinės dirbtuvės: MOZAIKOS TILTAS“ sujungė ne tik skirtingus Lietuvos regionus (veiklos vyko Jurbarke, Kaune, Utenoje, Šventojoje), bet ir skirtingas amžiaus grupes bei institucijas. Pirmajame projekto etape mozaikas entuziastingai dėliojo Kauno Rokų gimnazijos  bendruomenė. Tilto dekoravimui jie pasirinko žydėjimo temą, todėl jų darbas įgijo „Žydinčio mozaikos tilto“ pavadinimą. Antrojo etapo, vykusio Jurbarko krašto V. Grybo muziejaus edukaciniame centre „Menų namukas“, suaugusiųjų dailės studijos „Formos kalba“ narės savo darbą pavadino „Sugrįžusios saulės tiltu“. Trečioji projekto jungtis buvo Šventosios pagrindinė mokykla, sukūrusi „Žuvėdros skrydžio tiltą“. Na, o baigiamasis, ketvirtas etapas birželio mėnesį vyks Utenos švietimo centre. Kai visi tiltai jau bus pastatyti, planuojama, kad visų šalies regionų projektus sujungs bendras meninis leidinys „Kūrybinės dirbtuvės: MOZAIKOS TILTAS“.

         Išties šis projektas sužavėjo visus – ir didelius, ir mažus, ir vaikus, ir suaugusiuosius. Negalėję šiemet dalyvauti minėtame projekte, jau rezervavosi vietas būsimiems projektams, kurie, tikėkimės, tikrai vyks. 

         Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Organizatorius - VšĮ „Kultūros kiemas“. Visus darbus ir kūrybinį procesą galima pamatyti specialiai šiam projektui sukurtoje Facebook  paskyroje  „Mozaikos tiltas“. Spauskite „Patinka”!                                                                

Mokyklos inf.

 

         „Mozaikos tilto statymas buvo naudinga patirtis ir mums, ir mokytojams; susipažinome su mozaikos technika; tikiuosi, kad gyvenime teks ją panaudoti“.

Dovilė

 

         „Tai buvo tikrai išskirtinis renginys vykęs mūsų mokykloje. Buvo labai smagu ir įdomu susipažinti bei patiems prisiliesti prie naujos, dar nebandytos dailės technikos, išmokti tiek daug naujo, ką, manau, tikrai panaudosime ir tolesniame gyvenime.

         Labai ačiū vadovams, kurie mums padėjo įgyvendinti mūsų idėją ir „nutiesti“ tokį gražų Šventosios ,,Žuvėdros skrydžio„ tiltą, kuris, manau, ilgai puoš mūsų mokyklą“.

Orinta

 

         „Aš labai dėkinga projekto ,,Mozaikos tiltas" vadovams už tai, kad išmokė mane tokios įdomios ir be galo gražios mozaikos technikos“.

 Jūrina

 

         „Iš pradžių mozaikos kūrimas pasirodė sunkus darbas, o pradėjus dirbti nebeatrodė taip sunku, kaip iš pradžių galvojau. Labiausiai patiko, kai ant blokelio klijuojamų spalvotų plytelių gabalėlių pradėjo ryškėti mozaikos vaizdas“.

Aistė

_________________________________ 

https://www.facebook.com/mozaikostiltas 

https://www.youtube.com/Mozaikos tiltas

https://www.facebook.com/sventosiosbendruomene

http://www.kulturoskiemas.lt 

http://www.palangostiltas.lt

http://www.ve.lt

Vakarų ekspresas 

Pajūrio naujienos. 2016 birželio 3d., p.10

http://viena.lt

https://www.youtube.com

http://www.utenoszinios.lt

Projektas „Kūrybinės dirbtuvės: MOZAIKOS TILTAS

https://www.youtube.com/Mozaikos tiltas per Lietuvą

http://www.utenoszinios.lt

http://www.palangostiltas.lt/palangos+stalas

http://www.sventosiospm.lt/mūsų stalas gražiausias

Šventosios respublika/gražiausias - šventojiškių stalas

"Tilto statytojai". Nuotr. Daivos ir Konstantino Klimavičių