Antrokų išvyka į kepyklą

         Spalio 16 d. antros klasės moksleiviai kartu su mokytoja S. Sendrauskiene nutarė išsiaiškinti, kaip yra kepama duona. O kur daugiau, jei ne kepykloje galima pamatyti visą duonos gamybos ir kepimo procesą? Taigi smagiai nusiteikę mokinukai nuvažiavo į Klaipėdoje įsikūrusią UAB „Kepuva“ – duonos, bandelių ir pyragų kepyklą-parduotuvę. Ši kepykla priklauso antroko Herkaus seneliui Gintarui, tad moksleiviai čia buvo ypač šiltai sutikti.

         Kepykloje vaikai turėjo galimybę susipažinti, apžiūrėti įvairių įvairiausius prietaisus ir mechanizmus, kurie maišo bei minko tešlą. Moksleiviai susižavėję stebėjo, kaip yra kepami įvairūs gardėsiai. Kepyklos darbuotojai nekantriai laukė atvykstančių antrokų – iš anksto buvo paruošę gudrių klausimų apie duonos gamybą ir, žinoma, prizų už teisingus atsakymus.

         Šios ekskursijos metu moksleiviai galėjo ir patys išbandyti kepėjo profesiją – jie minkė tešlą bei mokėsi gaminti gardžias bandeles ,,Rožytes“. Po to jaunieji kepėjai gavo po keksiuką, kurį galėjo, pasitelkdami savo fantaziją, dekoruoti šokoladu, pabarstukais ar sausainukais. Po įdomios edukacijos mokiniai buvo pakviesti į kavinę atsigaivinti sultimis, paskanauti keksiukų ir susipažinti su kepyklos produkcija.

         Antrokai ir jų mokytoja nuoširdžiai dėkoja ,,Kepuva“ direktoriui Gintarui Gailiui už kvietimą apsilankyti kepykloje, už nuostabią galimybę stebėti duonos gamybos kelią bei naują patirtį, dalyvaujant bandelių gamybos procese.

2 kl. mokytoja S. Sendrauskienė