Edukaciniai užsiėmimai Kretingos muziejuje

         Rudeniu dvelkiančią, žvarbią lapkričio 5 d. antros klasės mokiniai vyko į Kretingos muziejų, kur dalyvavo programos „Tavo gimtasis kraštas“ edukaciniuose užsiėmimuose „Laiko mašina šimtmečiu atgal“ ir žvakių liejimo pamokėlėje.

         Pirmasis užsiėmimas antrokus nukėlė šimtmečiu atgal į Lietuvos kaimą ir mokiniai trumpam virto mažais piemenukais. Iš pintos skrynios vaikai traukė įvairius senovinius rakandus, kurių paskirtį sužinojo mindami mįsles, spręsdami užduotis bei sekdami pasakas. Kiek vėliau vaikai kočiojo rankšluosčius, išbandė vaikščiojimą medinėmis klumpėmis, pašė ir kedeno vilnas, plėšė plunksnas, bandė rašyti žąsies plunksna ir žaidė įvairius senovinius žaidimus.

         Po to smalsiai nusiteikę moksleiviai nužingsniavo į Kretingos dvaro medinio vandens malūno muziejų, kuriame ne tik klausėsi pasakojimo apie bičių gyvenimą, jų gaminamus produktus, apžiūrėjo senovinius avilius, sužinojo, kaip paruošiamas vaškas, susipažino su bitininko profesija, bet ir patys dalyvavo žvakių gamybos procese. Iš pradžių visi draugiškai ir vieningai mokėsi porose iš lininių siūlų vyti „knatą“. Nusivijus po dagtį, pamokėlę vedanti muziejaus darbuotoja Roma visus pakvietė susėsti šalia ir stebėti, kaip seniau iš vaško buvo liejamos žvakės, papasakojo, kam senovėje jos buvo naudojamos, kokia buvo jų svarba kalendoriniuose papročiuose ir apeigose, aptarė žvakių liejiko amato reikšmę žmonių dvasinei kultūrai.

         Netradicinių pamokų metu antrokai išties daug sužinojo, o svarbiausia – kiekvienas parsivežė iš gryno bičių vaško pagamintą, medumi kvepiančią žvakę, kuri tikimės sušildys ne vien sužvarbusias nuo šalčio rankas, bet ir visų antrokų bei jų šeimos narių širdis...

2 kl. mokytoja Silva Sendrauskienė