Edukacinė – pažintinė išvyka į Kauną

         Lapkričio mėnesį 5 - 10 klasių mokiniai dalyvavo ekskursijoje nacionaliniame Kauno dramos teatre, kurios metu susipažino su didžiąja teatro scena, jos įrenginiais, stebėjo, kaip sukasi didysis scenos ratas, kaip leidžiasi ir kyla orkestro duobė, kaip šviečia šimtai šviestuvų ir skamba muzika. Mokiniai turėjo galimybę susitikti su teatro profesijos atstovais - aktoriais, įrenginių inžinieriais, garso ir šviesų operatoriais, kostiumų modeliuotojais, scenos dekoratoriais.

        Taip pat mokiniai lankėsi ir Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

         Kelionės įspūdžiais dalinasi 9 kl. mokinė Egidija Japertaitė.

 

Mūsų ekskursija į Kauną

         Ankstyvą lapkričio 13 d. rytą mes, 6–10 kl. mokiniai, kartu su mokytoja Janina Spučiene išvykome į Kauną.

         Pirmiausia Kaune aplankėme Vytauto Didžiojo karo muziejų, kur sužinojome nemažai faktų apie senovinius lėktuvus, matėme „Lituanicos“ skrydžio per Atlantą lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno daiktus bei šio legendinio lėktuvo liekanas. Karo muziejuje mums visiems itin didelį įspūdį paliko bunkeris. Bunkeryje buvo likę partizanų daiktai: suolas ir stalas, ant kurio gulėjo lapai, vieni taip ir likę tušti, neprirašyti, o kiti – prirašyti ir nublukę. Lubos bunkeryje buvo tokios žemos, kad visą laiką turėjome eiti pasilenkę. Ekskursijos šiame bunkeryje metu ne vienas iš mūsų prisiminė partizanus ir jų reikšmę mūsų šalies istorijai.

         Antroji ekskursijos stotelė - Nacionalinis Kauno dramos teatras. Ten mums aprodė patalpas, kur aktoriai persirengia, kur juos grimuoja, kur gimsta pačios nuostabiausios dekoracijos ir įvairiausi spektakliuose naudojami daiktai. Susižavėję klausėmės, kaip yra gaminamos teatro dekoracijos,  ir įdomiausia - kokiu būdu (nesvarbu, mažos ar labai didelės) jos pasiekia reikiamą salę. Visi turėjome galimybę išbandyti ir Didžiosios salės minkštutėles kėdes, kur, patogiai įsitaisę, išgirdome Kauno dramos teatro istoriją.

         Sužinojome, jog pagrindiniame Kauno dramos teatro pastate veikia trys vaidybinės aikštelės: Didžioji scena, Rūtos salė ir Mažoji scena. Reikia paminėti, jog Rūtos salė labai erdvi, todėl ji yra itin mėgstama šokėjų, mat ten jie gali nevaržomai šokti, judėti ir atlikti sudėtingus triukus. Taip pat sužinojome, jog šio teatro simbolis – rūtos šakelė – šis simbolis bei salės pavadinimas suteiktas geriausios to teatro aktorės garbei.

        Kiek vėliau mes aplankėme teatro siuvyklą. Ten dirbanti siuvėja papasakojo apie specialiai aktoriams siuvamus įvairius kostiumus. Pasirodo, pirmiausia dailininkas nupiešia siuvėjams eskizus, pagal kuriuos siuvyklos darbuotojos, palyginus per labai trumpą laiką, pasiuva unikaliausius kostiumus spektakliams.

         Paskutinis mūsų sustojimas – pats laukiamiausias - prekybos ir pramogų centre ,,Mega“. Čia praleidome daugiausiai laiko, bet jis, atrodo, praskrido labai greitai. Važiuojant namo jau buvo visai tamsu, todėl visiems mums dalintis kelionės įspūdžiais, diskutuoti bei klausytis muzikos, sėdint autobusiuke buvo šilta ir gera. Grįžtant nebuvo didelio triukšmo, manau, kad visi supratome, jog po tokios žinių ir pramogų kupinos dienos galiausiai reikia ir ramybės.

 

 

Egidija Japertaitė 9 kl.