Pasitinkant Kalėdas

         Šiemet mūsų mokykloje vyko tikras kalėdinių švenčių maratonas. Jau lapkričio pabaigoje prasidėjo gražus žiemos švenčių laukimo laikotarpis - veikė kalėdinių žaisliukų gamybos dirbtuvėlės, kur mokiniai savo rankomis kūrė kalėdinius žibintus, o paskui stebėjo teatro ir pramogų studijos „Lulu“ atliekamą spektaklį „Žibintininkas ir žvaigždė“.

         Gražiais žibintais, šviesos ir šilumos simboliais, papuošę mokyklos pastatą, pirmąją gruodžio savaitę moksleiviai kūrė šventinius atvirukus, jaukioje židinio šviesoje kalėdines pasakas penktos klasės mokinės skaitė pradinukams popietėje ,,Seku, seku kalėdinę pasaką“. Gruodžio 17 d. mūsų šaunieji mokiniai dovanojo šventinį koncertą - talentų šou ,,Gintarinis taškas“, kurio nugalėtoja tapo dailės mokyklos auklėtinė devintokė E. Japertaitė, neabejotinai didžiąją dalį balsavusiųjų sužavėjusi savo tapybos darbais, antrąja vieta džiaugėsi talentingosios sesės Mockutės (2 kl.), trečiąją prizinę vietą pelnė penktokių šokis.

         Pradinukai šiais metais taip pat nenuobodžiavo ir šventes pasitiko plačiai praverdami savo klasių duris ir širdis. Gruodžio 17 d. vyko pirmokų šventinė pamoka tėveliams „Šventų Kalėdų belaukiant“, kurios metu šventiniais karnavaliniais kostiumais pasipuošę mokiniai pademonstravo, ko spėjo išmokti per pirmąjį pusmetį mokykloje. Integruotos lietuvių, muzikos ir šokių pamokos metu netrūko ir dainų (E. Jucevičius), ir šokių (M. Kažienė), moksleiviai taip pat tėveliams pasakojo, kaip nekantriai jie laukia artėjančių žiemos švenčių. Gruodžio 19 d. pradinių klasių moksleiviai kartu su savo mokytojomis stebėjo H. K. Anderseno pasakos „Sniego karalienė“ motyvais sukurtą užburiantį šventinį pasirodymą Klaipėdos jūrų muziejaus delfinariume. Susižavėjimo kupinomis akimis mokiniai gėrėjosi aktorių ir delfinų sekama pasaka bei itin džiugiai sutiko pasirodymo pabaigoje pasirodžiusį Kalėdų senelį.

         Kitą dieną – penktadienį – vyko tradicinis ketvirtokų organizuojamas renginys ,,Būk mūsų draugu, pirmokėli“, kuriame pirmokų laukė įvairios užduotys antrokų, trečiokų ir ketvirtokų klasėse. Renginio metu pirmokai ne tik apžiūrėjo šventiškai papuoštas vyresniųjų klases, bet ir turėjo atsakyti į klausimus apie draugystę, įminti mįsles, raiškiai perskaityti patarles. Visi drauge pradinukai ,,lipdė“ sniego senius ir žaidė smagų draugystę stiprinantį žaidimą ,,Siūlai, siūlai susivykit“.  Baigiamoji šventinė renginio dalis vyko aktų salėje, kur įteikta dovana pirmokams, perduoti šilčiausi sveikinimai, linkėjimai bei visus nudžiuginę iššauti linksmieji fejerverkai. Pirmokai, norėdami padėkoti už neįkainojamas draugystės pamokas ir patarimus, atliko smagų šokį visiems susirinkusiems. Po renginio visi mažieji mokyklos ugdytiniai būrėsi savo klasėse, kur, kupini draugiškumo ir gerumo, dalyvavo mokytojų paruoštose šventinėse pamokose, keitėsi dovanėlėmis bei, skanaudami gardžią arbatą, tyliai prasitarė apie stebuklingos Kalėdų nakties lūkesčius.

         Gruodžio 20 d., paskutinę dieną prieš žiemos atostogas, mokykloje vyko ir didysis tradicinis vyresniųjų klasių mokinių karnavalas. Šio šventinio renginio metu moksleiviai gali pabūti drauge, ugdytis kūrybiškumo, socialines kompetencijas bei vertybines nuostatas. Kaip ir kasmet 5–10 kl. mokiniai pristatė savo kelias savaites atsakingai ruoštus namų darbus (tiesa, prieš atostogos jokių kitų dalykinių namų darbų moksleiviams nebuvo skirta) – linksmus šventinius vaidinimus. Šiemet karnavalą pradėjo mokyklos merginų šokis (mokytoja M. Kažienė), tuomet sveikinimo kalbą tarė pavaduotoja ugdymui L. Viskintienė. Penktokai, persirengę laukiniais gyvūnais, visus susirinkusiuosius nukėlė į saulės kaitinamąjį ,,Madagaskarą“ ir sukūrė tikrą laukinį šėlsmą scenoje. Šeštos klasės mokiniai suvaidino legendinį vilką ir zuikį iš animacinio filmuko ,,Na, palauk“. Garsiosios ir kiek neįprastos ,,Adamsų“ šeimynėlės gyvenimą šmaikščiai pavaizdavo septintos klasės auklėtiniai.  

         Pasitinkant Kalėdas, devintokai nutarė suvaidinti filmą ,,Vienas namuose“, be kurio jau nebeįmanoma įsivaizduoti Kalėdų laukimo. Legendinį šio filmo personažą Keviną įkūnijo raudona pižama pasipuošęs Ž. Budrikas, kuris kiek kitoks nei filmo herojus, mat,  pasirodo, jis jau trisdešimt metų per Kalėdas lieka vienas. Daugybės ovacijų sulaukė ir scenoje pasirodę devintos klasės vaikinai, persirengę puošniomis suknelėmis, pasipuošę spalvotais perukais ir avėdami aukštakulniais. Vyriausieji mokyklos auklėtiniai (dešimtokai) taip pat paruošė smagų pasirodymą apie „Šreko Kalėdas“. Juk net ir niūrusis Šrekas (I. Žvirblis) negali atsilaikyti prieš kalėdinį bumą, šnekučio asilo (M. Gaučio) ir šauniosios Fionos (E. Vilkauskaitės) įtikinėjimus. Aštuntokai šiemet gavo ypatingą užduotį – jie tapo ir karnavalo vedėjais, ir aktoriais. Mokytojos D. Petkienės pagalba jie, kūrybiškai panaudoję laiškininko Pečkino ir Rūgpienių kaimo gyvenimo aktualijas, pristatė visas scenon žengiančias klases. Džiugu, jog visos klasės ne tik pasipuošė, bet ir tikrai atsakingai pasiruošė šiam kalėdiniam karnavalui, taip dovanodamos puikias emocijas salėje esantiems tėveliams, mokytojams ir visiems moksleiviams.

         Po šaunaus karnavalo visų laukė šventinė fotosesija ir, žinoma, smagi diskoteka, kuria ir užbaigiamas visas kalėdinių renginių maratonas mūsų mokykloje. Tikimės, jog po šio smagaus ir aktyvaus kalėdinių švenčių laukimo, kiekvienas iš jūsų rasite laiko atsikvėpti ir savo artimiesiems dovanodami kalėdinę šilumą patys patikėsite kalėdiniais stebuklais...