Užgavėnės mokykloje

   Vasario 12-ąją nuo pat ryto mokykloje skambėjo Užgavėnių dainos, gardų kvapą skleidė valgykloje virėjų kepami mieliniai blynai. Daugelis mokinių atėjo su išradingai pasidarytomis kaukėmis. Užgavėnių papročių tema buvo integruota į mokomųjų dalykų pamokas.  

     Po pamokų įspūdinga liaudiška muzika ir dainos visus subūrė į salę, kur laukė spalvinga grupė Užgavėnių personažų: čigonų, velnių, prekeivių, daktarų... Sukiojosi ir arklys, o barškančiuose rateliuose buvo vežiojama Morė. Žiūrovai buvo įtraukti į gyvą Užgavėnių spektaklį, kur buvo siūlomos prekės, gydomi sergantieji, pranašaujama ateitis, peršami jaunikiai. Visų akyse ,,kojas pakratė“ išgirtasis čigonų arklys, o žiemą simbolizuojanti Lašininio žmona Morė, kurios, dideliam Kanapinio džiaugsmui, nepavyko atgaivinti, buvo išvežta ,,į mišką pakavoti“.

     Renginio dalyviams buvo priminti Užgavėnių papročiai: daug važinėtis, voliotis ant žemės, laistytis vandeniu, sočiai valgyti, linksmintis... Tai skatinsią vaisingumą, derlingumą, gyvenimo sėkmę.

     Visi šventės dalyviai buvo vaišinami garuojančiais, pasiilgtą pavasario saulę simbolizuojančiais blynais: Juos dalijo įspūdingais Užgavėnių personažais virtusios šio renginio organizatorės, Palangos S. Vainiūno muzikos ir dailės mokyklos Šventosios filialo mokytojos Birutė Čepienė, Virginija Juškienė, Audronė Bukauskienė.

     Mokiniai išgirdo daugybę profesionaliai atliekamų žemaitiškų Užgavėnių dainų, pamatė, kokie išradingi ir įdomūs gali būti persirengėliai, suprato, kokias gamtos virsmo prasmes atskleidžia ši linksma lietuvių šventė.