Be gimtosios kalbos - laisvė nekalbės

       Projektas „Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios“

        Nors pandemijos bangos ir skalauja pajūrį, bet mūsų mokykla tęsia tradiciją ir vykdo kasmetinį projektą „Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios“. Šiuo projektu minimos Lietuvos valstybinės šventės, ugdoma ir puoselėjama meilė Lietuvai bei gimtajai kalbai.

         Šiais metais daugelis iš mūsų į viską pradėjo žvelgti kitaip, svarstyklių vertybės neabejotinai susvyravo. Buvimas namie, buvimas savo mažoje, tačiau saugioje erdvėje verčia įsižiūrėti geriau, įsiklausyti labiau, mylėti ir brangini labiau LAISVĘ – kiekvieno iš mūsų atskirai ir tuo pačiu visos tautos. Vienas iš pačių svarbiausių laisvos ir nepriklausomos tautos bruožų – GIMTOJI KALBA, jos sklaida: ,,Kalba yra meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas“ (M. Daukša). Kas kad šiuo laikotarpiu negalime vieningai, iškilmingai ir garsiai džiaugtis Lietuvos laisve, kas kad negalime drauge, susikabinę rankomis, mokyklos aktų salėje giedoti mus visus vienijančios Tautiškos giesmės? Mes šiemet išmokome daug daugiau, išmokome suprasti, jog gimtoji kalba, meilė Tėvynei, laisvė turi skambėti ne tik mūsų lūpose, bet ir mūsų širdyse!

         Vasario 21 d. visame pasaulyje minimos Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga 5-10 kl. moksleiviai virtualiai dalinasi savo mintimis ir lūkesčiais apie gimtąją kalbą, jos svarbą, grožį bei meilę Lietuvai. Taip simboliškai pradedamas ir šis pilietiškumo ugdymo projektas. Pasigrožėkite!