Pamoka Ventės rago ornitologijos stotyje

         Gegužės 11 dieną pirmos klasės mokinukai vyko į Ventės rago ornitologijos stotį plėsti pasaulio pažinimo pamokose įgytų žinių apie paukščius. Šia rytine Baltijos jūros pakrante driekiasi vienas didžiausių paukščių migracijos kelių, kuriuo per dieną praskrenda net iki 200 tūkstančių sparnuočių. Ventės Rago paukščių žiedavimo stotyje, kurią 1929 m. įsteigė garsus lietuvių ornitologas Tadas Ivanauskas, vaikai aplankė paukščių ekspoziciją, susipažino su Lietuvoje aptinkamomis paukščių rūšimis, mokėsi atpažinti paukščius, o savo žinias pasitikrino bei įtvirtino atlikdami kompiuterizuotą testą. Pirmokėliai išgirdo įdomių faktų apie sparnuočių plunksnas, savo akimis išvydo tikrus paukščių žiedų pavyzdžius, susipažino su paukščių žiedavimo istorija, suprato, kad žieduojant paukščius galima nustatyti kur ir kokiu greičiu jie skrenda, kiek metų gyvena, kaip mūsų krašto paukščiai atsiduria savo žiemojimo vietose, kaip net mažiausi sparnuočiai įveikia didelius atstumus, perskrenda jūras ir dykumas.

         Užlipę į Ventės rago švyturio (valstybės saugomo techniko paminklo) apžvalgos aikštelę mokiniai grožėjosi už 13 kilometrų nutolusia Kuršių nerija, stebėjo aiškiai matomas auksines Nidos kopas, o pro teleskopą labai nedrąsiai žvelgė į molą supančias Kuršių marių bangas.

         Ši edukacinė išvyka reikšminga ugdant tvirtas aplinkos puoselėjimo nuostatas, formuojant darnų ryšį su gamta bei draugišką santykį su supančiu pasauliu. Ne vienas pirmokėlis panoro čia sugrįžti dar kartą.

 

1 kl. mokytoja Rasa Birškuvienė