Sausio 13-osios dienos minėjimas

„Tą naktį prie televizijos bokšto, prie Aukščiausiosios Tarybos rūmų žmones atvedė

kažkas daugiau negu  pareiga. Gal svajonė. Gal tikėjimas. Gal meilė. 

Jie tai padarė dėl mūsų. Dėl laisvės. Dėl Lietuvos.“ 

Kunigas Julius Sasnauskas 

Sausio 13-osios dienos rytas Palangos Šventosios pagrindinėje mokykloje prasidėjo nuo pilietinės iniciatyvos “Atmintis gyva, nes liudija”. 8.00 val. dešimčiai minučių languose buvo uždegtos vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės, fone skambėjo E. Masytės daina „Laisvė“.

 

2022 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyksta jau penkioliktą kartą. Kasmet minėjimas įgauna naują, ypatingą prasmę, nes, pasak, žiniasklaidoje skambėjusios frazės, „laisvėje gimusios kartos Sausio įvykius pažįsta tik iš istorijos vadovėlių ir negausių dokumentinių kadrų“. Todėl labai svarbu perduoti žinią jaunajai kartai apie 1991 metų sausio įvykių prasmę mūsų valstybei, kai vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.  Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.   

Prieš 31 metus vykusius įvykius mokyklos mokytojai prisiminė savo dėstomų pamokų metu. Pradinių klasių mokiniai buvo pakviesti į mokyklos biblioteką susipažinti su spaudinių paroda „Atmintis gyva, nes liudija“, skirta Sausio - 13-osios įvykiams atminti. Taip pat klausėsi M. Nargėlaitės pasakos vaikams apie tos dienos įvykius, rašė savo vardus ant neužmirštuolių lapelių, kuriuos vėliau suklijavo bibliotekos stende prie 14 žuvusių laisvės gynėjų portretų. Šiuo ženklu pradinukai norėjo pasakyti niekada nepamiršiantys jų aukos dėl laisvos Lietuvos.  

12.30 val. vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo Palangos kultūros ir jaunimo centro organizuotoje visuotinėje pilietinėje akcijoje „Laisvė“, kuri kvietė kiekvieną uždegti žvakutę Šventosios centrinėje aikštėje išdėliojant žodį "LAISVĖ". 

 

 Mokinių mintys apie LAISVĘ. Peržiūrėti

                                                                                                                                                                                         

  Bibliotekos vedėja R. Piktuižienė