Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Integruota gamtos pamoka „Muilo gamyba“

Gegužės 25 dieną vyko 2 ir 10 klasių integruota gamtos pamoka „Muilo gamyba“. Mokiniai jai ruošėsi iš anksto: antrokėliai rinko gamtinę medžiagą, domėjosi muilo rūšimis ir jo savybėmis, dešimtokai aptarė muilo cheminę sudėtį bei paruošimo eigą.  

Pamokos pradžioje chemijos mokytoja mokinius sudomino filmuku apie muilo ypatybes, jo gaminimo būdus, aptarė muilo svarbą žmogaus kasdienybėje. Vėliau, susiskirstę į mišrias grupeles, dešimtokai mažiesiems rodė, kaip ir kiek pasverti natrio šarmu, aiškino, kodėl saugiai jį reikia trinti bei sumaišyti su kitomis medžiagomis. Didžiausias antrokėlių džiaugsmas buvo kurti savo muilo gabalėlį: puošti jį gėlytėmis, žolelėmis, kavos pupelėmis, įvairiais prieskoniais, smėliu ir kt. Dešimtokai šį darbą dar tęs atlikdami ir aprašydami tyrimą ir nustatys, kuris aliejus labiausiai tiktų muilo gaminimo procesui. 

 

Per šią gamtos pamoką antrokai praktiškai įtvirtino matematines žinias, sužinojo, kas yra chemijos mokslas, o dešimtokams teko atsakomybė pabūti mokytojo vaidmenyje.  

 

Rasa Birškuvienė