Netradicinė žmogaus saugos pamoka

Birželio 8 d. vyko netradicinė žmogaus saugos pamoka „Saugus elgesys vasarą prie vandens telkinių“. Mokytoja Jolanta Liutikienė pravedė ją kartu su Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinės tarnybos pareigūnais prie Kunigiškių tvenkinio, esančio greta Palangos oro uosto. Mokiniai, turėjo galimybę praktiškai pasitikrinti žinias ir išbandyti savo jėgas gelbėjimo rato metimo rungtynėse, susipažinti su nauja gelbėjimo įranga, prisiminė pagrindines saugaus elgesio prie vandens taisykles. Diskusijos metu Kartu su pareigūnais išsiaiškino, kaip reikia saugiai elgtis jei žmogus skęsta, diskutavo apie tai, kad mokėjimas plaukti negarantuoja saugaus maudymosi.  Pareigūnai mokiniams palinkėjo saugios vasaros ir prasmingų susitikimų kitais mokslo metais.  

Pamoka su pareigūnais - puiki ir naudinga patirtis, skatinanti teigiamą požiūrį į žmogaus saugą ne tik vasaros atostogų metu, bet ir ekstremaliose situacijose.

Įsidėmėkite: 

  • Pamatę skęstantį žmogų skambinkite 112. 
  • Poilsiaudami prie vandens, susipažinkite su aplinka, svarbu žinoti vietovės pavadinimą, žinoti tikslias buvimo koordinates, kad paskambinę 112 galėtumėte aiškiai ir tiksliai galėtumėte atsakyti į Bendrosios pagalbos dispečerės užduotus klausimus.  
  • Gelbėti skęstantį, gali tik labai geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus.
  • Apsidairykite, gal yra kokios nors gelbėjimosi priemonės: gelbėjimosi ratas, kamuolys, virvė ar panašiai;