Kelionė į Anykščius – įsimintinas dienos nuotykis

Saulėtą birželio 22 d. rytą septintos ir aštuntos klasės mokiniai išvyko į edukacinę kelionę „Anykščių krašto paslaptys“. Autobuse skambėjo juokas ir dainos, veidus puošė plačios šypsenos ir gera nuotaika lydėjo visą kelionę.

Pirmoji  dienos stotelė - „Anykščių siaurukas“, taip visų meiliai vadinamas siaurasis Aukštaitijos geležinkelis. Anykščių geležinkelio stotyje mokinius pasitiko edukatorė, papasakojusi ekskursijos dalyviams Anykščių „siauruko“ istoriją, skaičiuojančią jau antrąjį šimtmetį („Siauruku“ šis geležinkelis vadinamas todėl, kad jo vėžė yra siauresnė nei įprasto geležinkelio). Vėliau moksleiviai turėjo galimybę ne tik apžiūrėti pačią geležinkelio stotį, kuriame įsikūręs muziejus, bet ir aplankė šimtamečio siauruko stoties pastato antrąjį aukštą, kuriame, pasak edukatorės, ilgus metus gyveno stoties viršininkas. Ekskursijos metu mokiniai susipažino su geležinkelio inžineriniais statiniais (vandens bokštu, kolonėle, prekių sandėliu (pakhauzu), geležiniu tiltu per Šventąją), darbuotojais (traukinio mašinistu, palydove) bei grožėjosi nuostabiu Anykščių kraštovaizdžiu, važiuodami antros klasės „siauruko“ vagonu.  Kadaise taip „siauruku“ į mokslus važiavo Jonas Biliūnas, Antanas Vienuolis...

Antrasis ekskursijos objektas - Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčia. Tai aukščiausia Lietuvos bažnyčia, kurios bokštai siekia 79 metrus. Viename iš jų įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabi miesto panorama.

Atėjus pietų metui visi suskubo į miestelio piceriją. Pasistiprinus, kelionė buvo tęsiama Medžių lajų tako komplekse Anykščių šilelyje, kurio grožį apdainavo žymus lietuvių poetas Antanas Baranauskas. Iki Medžių lajų tako pradžios – 6 pažintinės stotelės. Pirmoji stotelė – Puntuko akmuo. Tai antras pagal dydį akmuo Lietuvoje, kuriame bareljefu įamžintas legendinių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno atminimas. Kitos stotelės skirtos susipažinti su medžiais, augalais ir kitais natūralios gamtos stebuklais. Paskutinė stotelė - Medžių lajų takas. Tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje. Jis tęsiasi 300 m ir tolygiai kyla iki 21 m aukščio virš žemės. Tako pabaigoje - apžvalgos bokštas, kurio apžvalgos aikštelės aukštis 34 metrai. Čia galima stebėti Anykščių šilelio gamtos grožį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, tolumoje išvysti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus. Užburiantys gamtos vaizdai abejingų nepaliko...

Mokinių kelionę po Anykščius vainikavo apsilankymas vasaros rogučių trasoje - įspūdingame gamtos pramogų parke „Kalita“. Mokiniai turėjo galimybę rogutėmis nusileisti linksmaisiais kalneliais nuo aukšto Kalitos kalno, ant kurio kadaise stovėjo bajorui Nykščiui priklausęs dvaras. Mokiniai mėgavosi gera nuotaika, adrenalinu ir geromis emocijomis.

Kelionė namo buvo kupina įspūdžių. Autobuse vaikai klegėjo, dalinosi smagiomis akimirkomis ir puikiai praleistu laisvalaikiu kartu.