Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Šventinis koncertas, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai

Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia, nesvarstydami - kodėl ir kam.
Jeigu šita žemė kam priklauso,tai pirmiausia, žinoma, vaikams.
                     (J. Marcinkevičius)

Birželio 1-ąją, visame pasaulyje minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, į Šventosios pagrindinės mokyklos aktų salėje vykstantį renginį - koncertą šventiškai nusiteikę rinkosi mokytojai, moksleiviai bei jų tėveliai, pasiruošę nusikelti į stebuklingą ir pasakišką vaikų pasaulį. Renginio metu mūsų vaikai sulaukė šiltų mokyklos direktorės Valdos Šarkienės sveikinimų, o tėveliai galėjo pasigėrėti vaikų talentais: dainomis, šokiais bei poezija.

Savos kūrybos eilėraščiu apie šeimą nustebino pirmokė Karilė Grigalauskytė, ritmingais šokiais džiugino mokytojų Monikos Kažienės bei Eglės Venslauskienės paruošti moksleiviai.  Kaip visada daugybės plojimų sulaukė Palangos S. Vainiūno meno mokyklos solistų ir Folkloro ansamblio auklėtinių pasirodymai (už bendradarbiavimą dėkojame mokytojoms Birutei Čepienei ir Virginijai Juškienei). Ypatingai jautrų poezijos bei muzikos sveikinimą ukrainiečių ir lietuvių kalbomis dovanojo teatro mokytojos Rimtautės Radzevičienės paruoštos moksleivės. Aštuntoje klasėje besimokančios ukrainietės Vlados Yerotskos atliekama daina ne vieną privertė suklusti, susimąstyti ir įvertinti bei branginti tai, ką turime.

Mokyklos mokinių prezidentas Joris Lekavičius savo šventine kalba tądien ne tik sveikino savo draugus ir bendraamžius, bet taip pat akcentavo, jog vaikai ne tik turėtų smagiai švęsti Vaikų gynimo dieną, bet ir neužmiršti padėkoti savo tėvams už suteiktą galimybę augti ir tobulėti. Tradiciškai šį mokyklos renginį užbaigė muzikos mokytojo Edmundo Jucevičiaus jungtinis visų susirinkusiųjų choras, kuris šį kartą vieningai dainavo ne tik lietuviškai, bet ir ukrainietiškai - taip bendruomeniškai įtraukiant ir šiuo metu mūsų  mokykloje besimokančius vaikus iš Ukrainos. Šiemet mokykloje tikrai netrūko fizinio aktyvumo bei šokių, tad prisimindami ir didžiuodamiesi dalyvavimu tarptautinėje vaikų draugystės iniciatyvoje „Matau tave“ - moksleiviai darsyk sušoko šokį ,,Dinamitas” ir energingai sutiko prasidėjusią vasarą.

Taigi, labai džiaugiamės, jog mūsų mokykloje vaikai šiemet išmoko ne tik abėcėlę ar daugybos lentelę, ne tik dainuoti, piešti ar šokti, bet daug daugiau... Išmokome to, kas neįvertinama jokiais pažymiais - atjautos ir tolerancijos, vieningumo ir bendruomeniškumo. Juk ,,Matyti galima tik širdimi, tai, kas svarbiausia, nematoma akimis“ (Antoine de Saint- Exupery ,,Mažasis princas”). Tikimės, jog šis Vaikų gynimo dienai skirtas minėjimas sušildė ir Jūsų širdis.

Mokyt. Aistė Viskontė