Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Integruota pamoka ,,Stebuklingi žodžiai”

Spalio 26 d. penktokams vyko integruotos etikos ir lietuvių kalbos pamokos, kurių metu moksleiviams buvo siekiama priminti pagrindines kalbos etiketo taisykles (kaip mandagiai pasisveikinti, atsisveikinti, atsiprašyti), paaiškinti, kaip dera kreiptis į bendraamžius ir suaugusius, suvokti, kuo skiriasi privatus ir viešasis bendravimas.

Pirmosios pamokos pradžioje mokiniai peržiūrėjo keletą mokomųjų filmukų, kuriuose šmaikščiai vaizduojamos įvairios kasdienės situacijos, akcentuojamos svarbiausios mandagaus, kultūringo elgesio taisyklės. Filmukų aptarimo metu mokiniai, padedami mokytojų, prisiminė, kas gi tie stebuklingi žodžiai ir kodėl taip svarbu juos įprasti vartoti kasdien.

Po įžanginės teorinės informacijos mokinių laukė smagus netikėtumas - kiekvienas po savo kėde rado lapelį, kuriame įrašyta dėmesingo (mandagaus) elgesio taisyklė. Mokinių užduotis - perskaityti rastą taisyklę ir ją pakomentuoti, paaiškinti savais žodžiais. Visi penktokai puikiai įsidėmėjo, jog nuolat bendraujant su žmonėmis yra būtinas: mandagumas, dėmesingumas, šypsena ir geras žodis. Kiek vėliau mokinių laukė ir praktinė užduotis - suvaidinti išmaniosios lentos ekrane pasirinktą situaciją kartu su klasės draugu (-e), pavartojant išmoktas mandagumo frazes. 

Antroji integruota pamoka skirta mokinių kūrybiškumui ir saviraiškai. Susigrupavę penktokai kūrė ketureilius apie mandagų ir kultūringą bendravimą, o savo kūrybą ne tik pristatė bendraklasiams, bet dar ir iliustravo gražiais piešiniais. Šių integruotų pamokų tikslas pasiektas – mokiniai suprato, jog kultūringi žmonės gerbia vienas kitą, todėl visuomet yra atlaidūs, malonūs, mandagūs ir sukalbami. Juk ne veltui lietuvių išmintis byloja: „Mandagumas nieko nekainuoja, bet daug ką dovanoja.”

Aistė Viskontė