Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Savaitės veiklos, skirtos Palangos jubiliejui

Palanga šiemet didžiuodamasi švenčia savo 770-ąjį gimtadienį. Tradiciškai minimos dvi Palangai reikšmingos datos: 1253 m. balandžio 5 d. oficialiai laikoma Palangos miesto įkūrimo data, mat tuomet Palangos vardas pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose šaltiniuose (Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte), bei 1921 m. kovo 30 d. Šią dieną minime visai šaliai svarbų istorinį įvykį - Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos dieną. Palangos Šventosios pagrindinėje mokykloje visą pirmąją balandžio savaitę  buvo vykdomos įvairios šventinės veiklos, skirtos vienam iš seniausių Lietuvos miestų - Palangai.

Mokykla, gražaus jubiliejaus proga sveikindama Palangą, dalyvauja mokinių kūrybinių darbų parodoje ,,Palanga vaiko akimis”. Dalis moksleivių sukurtų darbų, kuriuose pavaizduoti ir lankomiausi miesto kultūros paveldo objektai, ir pajūrio gamtos gražiausi kampeliai, dabina ne tik mokyklos antrojo aukšto fojė, bet ir Šventosios miestelio erdvę. Tad kiekvienas kurorto gyventojas ir svečias gali apžiūrėti ir pasigėrėti Šventosios mokyklos auklėtinių darbais, taip pamatydami žymiausią Lietuvos kurortą kiek kitaip – vaiko akimis. Piešinių parodos, skirtos Palangos 770 metų vardo minėjimui,  autoriai: D. Leščiauskas, F. Eglynaitė, G. Stašinskytė, J. Bielskis, J. Jarulis, J. Lekavičius, K. Jucys, M. Drąsutis, M. Gurinovaitė, N. Kairys, R. Barkauskas, S. Bakevičiūtė, T. Girčiūtė, T. Jašinskas, A. Arlauskaitė, A. Bimba, A. Bimbaitė, A. Martišiūtė, A. Dejutė.

Šventojiškiai išties myli ir puoselėja savo kraštą, tad rūpinasi ne tik miesto erdvių puošyba, bet ir kurorto gamtos saugojimu bei turtinimu. Kiekvieną pavasarį mokykla tradiciškai vykdo pilietinę inkilėlių kėlimo akciją „Tau – namelis, man – giesmelė“. Kasmet stengiamasi, jog iš šiltųjų kraštų grįžę paukšteliai čia rastų naujus, gražius namus. Šiemet jaunųjų gamtos mylėtojų rankomis pagaminti net 33 inkilai. Įvairiausių formų ir dydžių inkilėliai jau nerimastingai laukia sparnuotųjų kurorto gyventojų. Neabejojame, jog svetingai sutikti paukščiai jaukiai įsikurs Būtingės apylinkėse ir savo melodingomis giesmėmis kasdien sveikins ir gimtadienį švenčiančią Palangą, ir kiekvieno pajūrio gyventojo širdį.  

Palangos jubiliejui dedikuota savaitė užbaigiama masiniu moksleivių žygiu ,,Kai žingsniai sujungia...” Šventosios pagrindinė mokykla nuolat skatina moksleivių fizinį aktyvumą, o juk žygiuoti pėsčiomis Baltijos pajūriu ir šitaip pasveikinti mūsų Palangą - dvigubai smagiau! Šventiškai nusiteikę moksleiviai bei mokytojai žygį pradeda bendra nuotrauka mokyklos kieme ir tik tuomet išsiruošia į kelią. Pradinių klasių mokiniai nutarė aplankyti ir įsiamžinti gražiausiose Šventosios vietose, o vyresniesiems moksleiviams suteikta galimybė pasirinkti jiems labiausiai tinkamą distanciją. Saulėtą penktadienio rytą vieni mokiniai ryžtasi nužingsniuoti iki Monciškių, kiti – iki Kunigiškių, na o patys ištvermingiausieji - iki pat Palangos. Besidžiaugdami bundančia iš gilaus ir kiek užsitęsusio žiemos miego gamta, bendrai nužingsniavę 1219747 žingsnius (apie 870 km), žygeiviai sėkmingai pasiekė kelionės tikslą, taip simboliškai, sujungdami Palangą ir Šventąją, pasveikino gimtąjį miestą su 770-uoju gimtadieniu. 

Džiaugiamės ir dėkojame visai mokyklos bendruomenei, prisidėjusiai prie Palangos jubiliejui skirtų veiklų įgyvendinimo. Deja, tenka pripažinti, jog pačių reikšmingiausių, nuoširdžiausių sveikinimų ir linkėjimų Palangai neįmanoma aprašyti žodžiais, neįmanoma užfiksuoti fotografijomis. Svarbiausia išugdyti čia, Palangoje, augančios jaunosios kartos meilės, pagarbos savajam miestui jausmą, kaskart priminti, jog gyvename pačiame gražiausiame Lietuvos kampelyje.