Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Europos diena Palangoje. Būkime kartu!

Šeštadienį Palanga miesto gyventojus ir svečius pasitiko europietišku stiliumi ir kvietė kartu švęsti Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos ir „Europe Direct Klaipėda“ organizuotą Europos dieną.

Šiais metais Lietuva švenčia 19-ąsias metines, būdama Europos Sąjungos šeimoje. Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi vienybe Europoje. Šią dieną minimas istorinis įvykis – 1950 m. pasirašyta Šumano deklaracija, kuri yra laikoma Europos Sąjungos pamatu. Ji subūrė šalis kurti vieningą ir taikią Europą.

Europos dienos šventę saulėtame Jūratės ir Kastyčio skvere Palangoje šventiškai pradėjo Palangos orkestras su dirigentu Egidijumi Mikniumi priešakyje.

Susirinkusius žiūrovus pasveikino Palangos vicemerė Akvilė Kilijonienė, „Europe Direct Klaipėda“ centro vadovė Dalia Žaltauskienė, o Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio padėjėja perdavė paties Liudo Mažylio laiške surašytus linkėjimus Palangai, Lietuvai ir Europai.

Palangos orkestrui iškilmingai grojant Lietuvos ir Europos Sąjungos himnus, buvo pakeltos Lietuvos ir Europos Sąjungos vėliavos. Po oficialiosios šventės dalies kurorto gyventojai ir svečiai buvo pakviesti pasinerti į muzikos ir šokių sūkurį.

Šventę tęsė nuo pat 1953 m. išskirtinėje Palangos kurorto aplinkoje ir kūrybai puikiose sąlygose muzikuojantis Palangos orkestras. Jis dovanojo žiūrovams pakilią šventinę nuotaiką ir šiai dienai pritaikytus kūrinius, kviečiančius pasinerti į muzikos sūkurį.

Šventinėje programoje pasirodė ir drauge šokti kvietė Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos šokių studijos „Palangos Vėtrungė“ šokėjai (vadovė Birutė Gikarienė), Šventosios pagrindinės mokyklos šokių kolektyvas „Eglija“ (vadovė Eglė Venslauskienė). Savo atliekamomis dainomis susirinkusius žiūrovus linksmino Palangos moksleivių klubo muzikos studijos „SoundLab“ atlikėjai (vadovė Daiva Pelėdaitė) ir jaunasis atlikėjas Jonas Narutavičius, kuriam akomponavo koncertmeisterė Audronė Urbutytė.

Šventę vainikavo Palangos balandininkų klubo drauge su Klaipėdos apskrities dekoratyviniu paukščių augintojų klubu dovanotas 27 baltų balandžių, simbolizuojančių Europos Sąjungos nares, paleidimas. Šis sparnuočių paleidimas į dangų ne tik gražus reginys, tačiau ir simbolinis laisvės ir vienybės linkėjimas visoms šalims.

Po šventinės programos žiūrovai galėjo jungtis į diskusiją „Europos žalias kursas Palangos kurorte“. Diskusijoje dalyvavo „Time Europe direct“ ekspertas Domantas Tracevičius ir valstybinių miškų urėdijos, Kretingos regioninio padalinio miško auginimo specialistė, miškininkė Gražina Banienė.

Už pagalbą organizuojant Europos dieną, Palangos viešoji biblioteka dėkoja partneriams ir rėmėjams: Palangos miesto savivaldybei, Palangos orkestrui, „Europe Direct Klaipėda“ centrui, Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio biurui Palangoje, Palangos balandininkų klubui ir jo vadovui Reinoldui Liaudanskui, Klaipėdos apskrities dekoratyviniu paukščių augintojų klubo nariams Gediminui Rapaliui ir Evaldui Okuličiui, jauniesiems šokėjams, atlikėjams ir jų vadovams bei visiems susirinkusiems žiūrovams!

Europa – tai mes!

 

Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.