Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/sventosi/domains/sventosiospm.lt/public_html/includes/menu.inc).

Paskutinio skambučio šventė dešimtokams

Birželio 16 d. visa Šventosios pagrindinės mokyklos bendruomenė susibūrė aktų salėje ypatinga proga - padėkoti mūsų vyriausiems mokyklos ugdytiniams - dešimtokams - ir išlydėti juos į plačiuosius kelius. Juk gyvenimas – tarsi kelionė, kurioje daugybė stotelių ir maršruto pasikeitimų, tad dešimtokams neišvengiamai atėjo metas persėsti į kitą traukinį ir tęsti mokslo bei džiaugsmingų atradimų kupiną kelionę toliau.

Po paskutinės pamokos, kurią tradiciškai vedė klasės auklėtoja Ingrida Griškėnienė, dešimtokai iš savo klasės į aktų salę palydėti skambant paskutiniam skambučiui ir moksleivių plojimams. Salėje jų jau laukia ypatingai jautrus pasirodymas ,,Pavakarys”, kuriame muzikos ir šokio sintezė užburia susirinkusiuosius (Eglė, Justas ir Rima). Po oficialios paskutinio skambučio šventės ceremonijos – mokyklos direktorės Valdos Šarkienės sveikinimo kalbos ir padėkos raštų įteikimo - prasidėjo dešimtokams dedikuotas šventinis koncertas, kurio metu daugybė nuostabių pasirodymų, sveikinimų ir linkėjimų. Nepamiršti ir aštuntos klasės mokiniai, kuriems taip pat buvo įteikti 8 klasės baigimo pažymėjimai ir padėkų raštai. Dešimtokai, gavę pirmąjį svarbų išsilavinimą patvirtinantį dokumentą - pagrindinio ugdymo  pažymėjimą, skuba iškilmingai pasirašyti svečių knygoje, kol fone skamba jautrus dešimtoko įgarsintas tekstas apie nepaprastai greitai prabėgusį laiką šioje mokykloje. ,,Sustok, akimirka žavinga!" - norėtųsi kartoti ir kartoti... Ekrane verčiamas 72-osios dešimtokų laidos nuotraukų albumas.

Sveikinimų žodžius dešimtokams skyrė ir gausus penktokų būrys, kurie, pasidžiaugę jiems atitekusia klasės auklėtoja, negailėjo šiltų žodžių ir palinkėjimų vyresnėliams. O penktokai Eglė ir Gintaras skyrė ir gražius muzikinius sveikinimus. Linkėdamos sėkmingos gyvenimo kelionės, vilties kupiną šokį dovanojo 5-8 klasių merginos. Šį kartą koncerte ne vienas įstabus, kvapą gniaužiantis šokių pasirodymas, kurį paruošė šokių profesionalai Eglė ir Justas bei mažųjų šokėjų pora Emelita ir Dominykas. Savo šokius taip pat dovanojo ir mokyklos šokėjų kolektyvas, kuris visuomet džiugina mūsų mokyklos bendruomenę.

V. Šekspyras yra pasakęs: „Gyvenimas – tai yra didžiulė scena, kurioje kiekvienas ką nors vaidina“. Mokykla – tai taip pat tarsi teatras. Juk čia ir režisieriai, ir pagrindiniai, ir antraeiliai aktoriai, ir pagalbinis personalas, ir kasdienės repeticijos. Dešimtokai paskutinį sykį žengė į sceną ir, nusileidus teatro uždangai, pristatė savo finalinę programą, kurios metu nukrito visos kaukės. Šventės kaltininkai skaitė ne tik pjesės eiles, bet paruošė ir humoristinį pasakojimą ,,Kas būtų mokytojas, jei nebūtų mokytojas”. Žinoma, pasakojimo metu salė aidėjo nuo juoko, juk dešimtokai jau spėjo puikiai pažinti visus mokytojus ir mokyklos darbuotojus, tad papasakoti tikrai turėjo ką. Nuoširdžiai padėkota ir pirmajai jų režisierei - pradinių klasių mokytojai Rimantei Toliušienei, ir visiems mokytojams bei brangiems tėveliams. Kiek vėliau iškilmingai įteikta dovana mokyklai bei perskaitytas testamentas būsimiems dešimtokams. Šventės metu dešimtokų tėveliai taip pat skyrė padėkos žodžius mokyklos administracijai, mokytojams ir klasės auklėtojai už rūpestį, žinias ir pagalbą.

 Sunku neliūdėti atsisveikinant su tuo kas tikra, nuoširdu ir artima... Ir sunku nesidžiaugti, nes išlydime nuostabius žmones, tikrus spindulėlius. Kelionė jiems šioje mokykloje jau baigta, joje buvę iššūkiai jau įveikti, pasiektos pergalės ir pasimokyta iš pralaimėjimų, tad laikas keliauti toliau. Linkime mūsų mokyklos auklėtiniams sėkmingos gyvenimo kelionės, tikėdamiesi, kad kiekvienam iš jų galiausiai pavyks atrasti savo žydinčią pievą, savo slėnį, įsėsti į savo traukinį...!