Sveikiname!

Palangos S. Vainiūno meno mokyklos ir mūsų mokyklos 3 kl. mokinę Karoliną Eberling (mokyt. Virginija Juškienė) VI-ame Žemaitijos krašto meno ir muzikos mokyklų jaunųjų pianistų festivalyje – konkurse „Pajūrio klavyrai“ užėmusią 3-ją vietą

 

Žvejybos ir jūreivystės amatai Šventojoje

Ilgus amžius gyvenimas Šventojoje buvo susijęs  su žvejybos ir jūreivystės amatais. XIX a. pabaigoje veikė net Šventosios Jūreivystės mokykla! Tačiau mūsų laikais šie amatai pasitraukė į paveldo sritį. Apie praeitin grimztančius amatus jaunajai kartai antradienį papasakojo lektorius Kęstutis Oginskis. Vėliau planuojama ir praktinė veikla - kartu su technologijų mokytoju Linu Žulkumi praktinių užsiėmimų metu savanoriaujantys vyresniosios kartos bendruomenės nariai perduos jaunajai kartai ir dalinsis tarpusavyje jūrinio amato technologijomis. 

Kviečiame prisijungti

 

Šiuo metu ieškome (spauskite nuorodą):

https://www.sventosiospm.lt/taxonomy/term/5       

                                 

Konkursas-paroda

Tolerancijos diena

Lapkričio 16-ąją minint Tolerancijos dieną, tarptautinė istorinio teisingumo komisija nuo 2003 metų kasmet kviečia mokinius dalyvauti pilietinėse iniciatyvose, prie kurių visada prisijungia ir mūsų mokykla. Šių metų pilietinės iniciatyvos simbolis - Tolerancijos miestas. Mūsų mokiniai, tarptautinę Tolerancijos dieną, kalbėjo apie savo miestą, apie skirtingus jame gyvenančius žmones, diskutavo apie žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos ir/ar netolerancijos atvejus. Taip pat žiūrėjo filmukus, juos aptarė, o savo pastebėjimus, mintis ir išvadas surašė debesėliuose bei vėliavėlėse, kurias iškėlė ant savo sukonstruotų Tolerancijos miesto namų stogų. 

Matau tave

Mūsų mokykla atsiliepė į LRT kvietimą draugystę išreikšti šokiu ir prisijungė prie tarptautinės vaikų draugystės iniciatyvos „Matau tave“ - kartu su mokytojomis Egle ir Monika pagal specialiai šiam šokiui sukurtą dainą „Dynamitt“ (liet. „Dinamitas“) išmoko šio šokio judesius, nusifilmavo ir vaizdo įrašą išsiuntė į LRT televiziją. Lapkričio 19 d. 13 val. LRT transliuos visą Europą sujungsiantį draugystės šokį bei kvies jame pamatyti save ir draugus.

 

 

 

 

 

 

 

Daugiau apie šią iniciatyvą skaitykite: 

https://www.lrt.lt/naujienos/tavo-lrt/15/1517851/lrt-kviecia-draugyste-isreiksti-sokiu-ir-jungtis-prie-tarptautines-vaiku-draugystes-iniciatyvos-matau-tave

Šviečiančių moliūgų rytai

Pakutinę savaitę prieš atostogas, mokinių taryba tamsius rudenio rytus praskaidrino linksmais šviečiančių moliūgų šešėliais. Kas rytą, traukdami į mokyklą, visi galėjo stebėti paslaptingus šešėlius mokyklos kieme ir languose, kuriuos skleidė pačių mokinių pagaminti šiurpnakčio moliūgai. Savaitės pabaigoje šie šviečiantys žibintai kaip privaloma dekoracija iškeliavo į Helovyno dvasia besipuošiančią Šventosios aikštę.

Konstitucijos diena

Spalio 25-ąją minima Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena. Siekdami dar geriau išmanyti pagrindinį šalies įstatymą ir išbandyti savo žinias, 9 ir 10 klasių mokiniai pirmadienį pasiryžo laikyti Konstitucijos egzaminą. Gerai nusiteikę susėdo prieš kompiuterių ekranus ir ėmė atsakinėti į Konstitucijos egzamino klausimus. Atlikę testą mokiniai stebėjosi klausimų įvairove bei dalinosi savo mintimis.

 

Ačiū, kad dalyvavote!

Su Mokytojų diena

         Kasmet spalio 5-ąją visame pasaulyje švenčiama Mokytojų diena. Tą dieną ir mūsų mokykloje nuo pat ankstyvo ryto skambėjo šventinė muzika, klasėse tvyrojo puiki nuotaika - mokiniai gėlėmis, šiltais žodžiais sveikino pedagogus. Mokytojų kambaryje laukė ne viena maloni staigmena  - gardžiu tortu vaišino Mokinių taryba, o šventinis sveikinimas ir šakotis - tradicinis Palangos miesto mero Š. Vaitkaus pagarbos mokytojams ženklas.

 

  

Šventosios mokiniai žygiais ir šypsenomis sveikina Palangą grąžinimo Lietuvai 100-mečio proga

         Rugsėjo 10 d. Šventosios mokykla visai ištuštėjo, tačiau tikrai ne dėl karantino ar pandemijos -  moksleiviai dienai paliko savo mokyklinius suolus, vadovėlius ir kartu su mokytojais, klasių vadovais nuotaikingai išsiruošė į pamažu rudenėjančią gamtą bei saule nutviekstą pajūrį.

Puslapiai